На Волині юнак пішов на крадіжку, щоб привернути увагу батьків

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині юнак пішов на крадіжку, щоб привернути увагу батьків
image
Оля Коновалова / 29.10.2021 / 0 Коментарів

Часто підлітки керуються тимчасовими емоціями та миттєвими бажаннями, які можуть вплинути на їх життя далеко не в кращу сторону. Участь у проєкті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» дає шанс неповнолітнім усвідомити наслідки протиправних дій та виправитись.

Про це повідомляють на сайті Безоплатної правової допомоги.

Так трапилося з неповнолітнім волинянином Антоном. Хлопець приїхав з сусіднього міста до знайомих. Прогулюючись містом, зайшов у магазин, де побачив кросівки, які йому дуже сподобались. Під впливом миттєвого бажання, переконавшись, що за ним ніхто не стежить, підліток поцупив їх.

Особу хлопця швидко встановили. Як з`ясувалося, він з благополучної родини, забезпечений усім необхідним.

Під час зустрічей з адвокатом-посередником Людмилою Герасимчук, котрій Регіональним центром з надання БВПД у Волинській області було видано доручення для проведення медіації (посередництва), Антон спочатку навіть не зміг пояснити свого вчинку.

Однак спілкуючись з хлопцем, стало зрозуміло, що його батьки, маючи успішний бізнес, не приділяли йому належної уваги. А хлопець намагався довести їм свою значимість як члена їх сім’ї. Він працював, отримував самостійний дохід, навчається у ліцеї. Мабуть, через брак батьківського тепла та розуміння, своєрідний підлітковий бунт призвів хлопця на лаву підсудних.

Юнак висловлював щирий жаль, усвідомив наслідки своїх дій, зрозумів, що може остаточно втратити довіру рідних, а його майбутнє під загрозою, адже може отримати реальне покарання за вчинений необдуманий крок.

Під час досудового розслідування прокурор повідомив Антону про можливість взяти участь у проєкті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». І він, і потерпілий у справі дали згоду на участь у ньому.

У результаті потерпіла сторона та підозрюваний примирилися, неповнолітній відшкодував задану шкоду та вибачився. Суд постановив звільнити Антона від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження – закрити.

Довідка:

Участь у програмі може взяти лише неповнолітній, який вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин. У справі є потерпіла сторона – фізична особа, якій завдано фізичну, майнову або моральну шкоду або юридична особа, якій завдано майнову шкоду. При цьому неповнолітній визнає факт вчинення ним кримінального правопорушення і дає згоду, як і потерпілий, на участь у програмі.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *