На Волині спостерігається невелика загибель посівів озимих зернових культур. Зразки озимих зернових показали незначний інфекційний запас збудників.
Про це розповіла
З її слів, для відстеження стану рослин у господарствах у 16 колишніх районах провели моніторинг. Дані показали загибель посівів у межах 0,4-1 % рослин.
"На відрощених культурах пшениці, жита, ячменю спостерігається незначний запас збудників борошнистої роси, кореневих гнилей, септоріозу. Рекомендується провести раннє весняне бронювання з прикореневим підживленням мінеральних добрив", – сказала фахівчиня.
Під урожай 2023 року в області посіяли 180 тисяч гектарів озимих зернових і 50 тисяч гектарів озимого ріпаку, – зазначив керівник відділу обласного управління агропромислового розвитку області Олександр Книш.
Через теплу зиму сільгоспкультури не були у стані спокою, – розповіла агрометеорологиня обласного гідрометеоцентру Ірина Ярмолюк. З її слів, температурні показники в січні фіксували на рівні 12-14 градусів тепла.
За полем одного з дослідних господарств, що біля села Брище Луцького району, де на зиму сіяли ріпак, агрометеорологиня веде спостереження.
"Через те, що було дуже багато опадів і близько знаходиться водозатримуючий шар, утворилися такі весняні блюдця води. Які не вбирає площа і дивлюся, що ріпак тут у неприглядному стані. Щодалі туди на полісся, то там положення ще гірше", – сказала Ірина Ярмолюк.
Попри температурні рекорди, додала агрометеорологиня, спостережники у Ковелі, Світязі, Володимирі та Любешові показали, що озимина добре перезимувала, перебуває в доброму стані й загибелі та зрідженості немає.
Коментарів немає
Залишити коментар