На Волині та Рівненщині у лісах та прилеглих територіях провели повторну інспекцію стихійних сміттєзвалищ.
Орієнтовна площа засмічень – 310 га. На – Волині 168, а на Рівненщині 134 сміттєзвалища. Загалом – 302. Це не лише в самому лісі, а й на територіях, що межують із держлісфондом, - інформують у Поліському лісовому офісі.
Зазначають, що лісова охорона максимально оперативно розчищає сміттєзвалища у лісах.
"Але це не означає, що їх там більше немає. Як приклад – ситуація на Дубенщині, яку недавно перенесли з лісу у соцмережі працівники Державної екологічної інспекції Поліського лісового округу. Територію лісівники вже прибрали. Як і у всі попередні роки. Ліквідувати саме це сміттєзвалище надовго не вдається через близькість до житлових будинків та туристичну привабливість лісу.
У всіх філіях Поліського лісового офісу ДП "Ліси України" традиційно оновили локації розміщення фотопасток. Тривають рейди", йдеться у дописі.
Відомо, що за цей рік уже виявили 56 випадків, а за 2023 загалом – 86 протоколів за засмічення лісу. Їх відносно небагато, тому що порушника можна притягнути лише фактично упіймавши за руку.
"Підтримуємо тісну взаємодію з громадами в цьому напрямку. Отримали відповіді на листи, в яких зверталися з проханням спільно попрацювати над розчищенням територій, що в зоні ризику. Багато вже зроблено. Дякуємо активним керівникам громад.
Однозначно лише такими заходами проблему ліквідувати не вдасться. І саме прибирання теж на панацея. Потрібні комплексні заходи та спільне бажання жити в чистоті. Перш за все, бажання самих мешканців громад.
Що варто додати.
Сміття в лісі - це загроза пожеж у теплий період, створення небезпеки для екології та мешканців лісу, розповсюдження інфекцій. Це автоматично суттєвий мінус рекреаційному потенціалу території. Засмітивши ліс, люди перестають його відвідувати", - додають у Поліському лісовому офісі.
Коментарів немає
Залишити коментар