На Волині - сім нових суддів: що треба знати

image
Назар Тарадюк / 18.07.2024 / 0 Коментарів

На Волині з’явиться семеро нових представників судової влади, серед яких адвокати, нотаріус та прокурори з мільйонними статками. 

Загалом президент України Володимир Зеленський підписав 38 указів про призначення суддів по всій Україні, - пише Центр журналістських розслідувань "Сила правди". Укази про призначення оприлюднили на сайті представництва Президента України 4 липня 2024 року. 

Згідно з документами, призначення відбулись до Луцького та Ковельського міськрайонних судів, а також до Камінь-Каширського та Іваничівського районних судів. Крім того, новий суддя з’явиться у Волинському окружному адміністративному суді. 

Зокрема, суддями Луцького міськрайонного суду Волинської області стали Віталій Шестернін та Володимир Хилюк. Їх зарахували до штату суду 9 липня 2024-го. 

Віталій Шестернін у квітні цього року пройшов співбесіду у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Ця співбесіда стала фінальним етапом конкурсного відбору, оголошеного ще у вересні 2023 року.

Під час співбесіди Віталій Шестернін розповів, що працює адвокатом. На час конкурсу він також був членом дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області. Водночас з’ясувалося, що претензії до кандидата на посаду судді мають активісти громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан».

Вони надіслали звернення до конкурсної комісії і звернули увагу на те, що Шестернін до 2023 року володів комерційним фургоном Peugeot Boxer, а потім продав його і «забув» це задекларувати. Також звернули увагу на те, що у 2019 році Шестернін став власником автівки Mercedes-Benz E 220 2011 року випуску, яку офіційно придбав лише за 48 тисяч гривень. Тобто, ймовірно, занизив її вартість. Адже навіть для старого «Мерседесу» це задешево. Зазначена автівка, згідно комерційних оголошень, наразі коштує від 11 тисяч доларів або 450 тисяч гривень. Тож на співбесіді Шестерніну ставили питання щодо цього майна.

Щодо фургону адвокат повідомив, що дійсно продав його у серпні 2023 року за 20 тисяч гривень і пізніше зазначив це у виправленій декларації. На запитання, чому продав так дешево, коротко відповів – «скільки давали». А Mercedes-Benz, з його слів, він купував «за пільговою ціною». 

«Ціна така дійсно є, 48 тисяч гривень, вона була погоджена сторонами і підтверджується документально – є договір купівлі-продажу. Я прошу колегію врахувати три обставини – це те, що за кілька місяців до того я продав належний мені автомобіль марки Toyota і за ці кошти був придбаний автомобіль, про який ви запитуєте. Також є фактор технічного стану цього автомобілю: після ДТП він підлягав капітальному ремонту. Також фактор продавця. З продавцем я перебуваю в дружніх, товариських, навіть деякою мірою родинних стосунках. Тому ця ціна, назву її пільговою, вона була саме для мене», – заявив Шестернін.  

Йшлося на співбесіді і про походження коштів на придбання квартири у Луцьку площею 116,4 квадратів за понад пів мільйона гривень, а також гаража на 30,8 квадратів за 119,1 тисячі гривень. Власником цього майна Віталій Шестернін став разом з дружиною у 2015 році. Однак за твердженням громадських активістів у сім’ї не було достатньо коштів для такого придбання. На це адвокат відповів, що у 2008 році був укладений договір про пайову участь на будівництво житла і проплати за нього здійснювалися частинами. 

Загалом за минулий рік сукупний дохід Віталія Шестерніна становив 153,6 тисячі гривень, а його дружини Анастасії – 107,5 тисячі гривень. Левову частку коштів адвокат отримав від професійної діяльності, а дружина – у якості зарплати від Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Її зарплата в середньому складала близько дев’яти тисяч гривень на місяць. Заощадження родини сукупно складалися з 25,6 тисячі гривень та 15 тисяч доларів. 

Суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області призначили також Володимира Хилюка. Співбесіду із ним Вища кваліфікаційна комісія суддів України провела 4 квітня 2024-го року.

Володимир Хилюк у декларації за 2023 рік вказував, що обіймає посаду прокурора Луцької окружної прокуратури. Минулого року його єдиним доходом була зарплата у розмірі 976,2 тисячі гривень. Дружина прокурора Леся Кухтей-Хилюк торік теж отримала значний заробіток – у розмірі 1,4 мільйона гривень, або в середньому 117,7 тисячі гривень на місяць. Вона працює начальницею відділу Спеціалізованої екологічної прокуратури. Також дружині за 2023 рік нарахували 66,5 тисячі гривень пенсії. Разом родина мала 67,8 тисячі гривень та шість тисяч доларів грошових заощаджень.

З декларації Володимира Хилюка також відомо, що минулого року він став власником автівки Audi А6 Аllroad 2015 року випуску.  Ціна цієї автівки склала майже його річну зарплату – 923 тисячі гривень. Проте серед нерухомості прокурор вказав лише право користування разом із сім’єю квартирою у Луцьку на 97,6 квадратів, яка належить родичці Анастасії Кухтей. Натомість Вища кваліфікаційна комісія суддів отримала звернення від ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» про те, що Хилюк не задекларував будинок на 116 квадратів у Нововолинську.

«Цей будинок побудований моїми батьками. Я в ньому проживав з дитинства, зареєстрований там з 2005 року. Власницею будинку на сьогоднішній день є моя сестра. Оскільки я ним не користувався, тому і не декларував його раніше. Пізніше НАЗК дало роз’яснення про необхідність декларування об’єктів нерухомості, зазначених як місце реєстрації, навіть якщо особа ними не користується. Тому з 2017 року я цей будинок зазначав у деклараціях як місце реєстрації без будь-якого права користування. У цьому році НАЗК надало роз’яснення, згідно з яким місце реєстрації, яке не перебуває у користуванні, декларанту не потрібно окремо вказувати в об’єктах нерухомості. Тому у декларації за 2023 рік я цього будинку не вказав. Я там зареєстрований, але не проживаю», –  пояснив на співбесіді прокурор, який тепер працюватиме суддею.

Нові служителі Феміди з’являться також у Ковельському міськрайонному суді: там посади отримали Володимир Губар, а також Руслан Смалюх

Раніше «Сила правди» вже розповідала, що Володимир Губар тривалий час працював в органах прокуратури Рівненської області, а після цього зайнявся адвокатською діяльністю. У 2017 році він став засновником однойменного адвокатського бюро у Рівному – «Адвокатське бюро Губара Володимира».

На адвоката скаржилися до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Справа стосувалася участі Губара у судовому процесі стосовно банкрутства: він спочатку представляв інтереси підприємства, а пізніше – одного з його кредиторів. Через це керуючий процесом банкрутства звернувся зі скаргою на адвоката, бо побачив у цьому конфлікт інтересів.

Руслан Смалюх у декларації за минулий рік вказав, що володіє часткою в адвокатському об’єднанні «Смалюх, Мартиник, Сахарук і партнери», зареєстрованого у Луцьку. З 2022 року він також працює в адвокатському об’єднанні «Золоті ворота» – теж з Луцька. Втім, торік Смалюх отримував грошове забезпечення як військовий, оскільки з березня 2022 року проходить військову службу.

Суддею Іваничівського районного суду Волинської області за указом президента стала Наталія Комзюк, а суддею Камінь-Каширського районного суду призначили Романа Ходачинського

Наталія Комзюк до цього працювала начальницею відділу правового забезпечення та управління персоналом Любешівської селищної ради, а Роман Ходачинський був приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу та до призначення проходив військову службу. 

Також до Волинського окружного адміністративного суду призначили суддею Віталія Шепелюка. «Сила правди» повідомляла, що це –  прокурор Волинської обласної прокуратури. У декларації за 2023 рік він не вказав у власності жодної нерухомості чи авто. Натомість Шепелюк задекларував користування земельною ділянкою та будинком на 245 квадратних метрів у Луцьку, які офіційно належать його батькові. Окрім того, зазначав користування автівкою BMW X3 2013 року випуску, яка теж записана на батька. Середня ринкова вартість такого авто – близько 17 тисяч доларів. 

Дохід прокурора у минулому році складався з зарплати у розмірі 1,1 мільйона гривень, а також пенсії у розмірі майже 281 тисячі гривень. Він також декларував власні заощадження – 224 тисячі гривень та 16 тисяч доларів.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *