На Волині у двох громадах виявили порушення під час закупівель

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині у двох громадах виявили порушення під час закупівель
image
Назар Тарадюк / 20.06.2024 / 0 Коментарів

На Волині з початку року на платформі Прозоро вже опублікували близько 51 тисячі лотів на загальну суму близько 9 млрд грн.

Про це йшлося під час чергового засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність», що відбулось у розширеному форматі за участі начальників районних військових адміністрацій. Тут проаналізували закупівлі, проведені за перше півріччя поточного року, - інформує голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

На засіданні в розрізі кожного з районів обговорили ті, які мали найбільші суми, або викликали сумніви. Акцент робили на замовниках, які є структурами влади.

Як повідомила начальниця Камінь-Кашиської РВА, на території району за спрощеною процедурою торгів здійснили на суму 101 млн грн. З них закупівлі, які пов’язані із оборонною роботою, становлять 43 млн грн. Решту коштів виділяли на виготовлення проєктно-кошторисної документації, на встановлення меж населених пунктів тощо. Аудиторською службою порушень та зауважень щодо проведених закупівель не виявили.

В Луцькому районі замовники за пів року опублікували орієнтовно 20 тисяч лотів на загальну суму в 3,5 мдрд грн. Структурними підрозділами Луцької райдержадміністрації закупівель провели на суму 13,4 млн грн. Скарг з боку громадських організацій та контролюючих органів щодо порушення процедур публічних закупівель на адресу Луцької РВА не надходило.

Разом із цим, управління західного офісу Держаудитслужби у Волинській області здійснило перевірки проведених закупівель у громадах Луцького району. За результатами перевірок встановлені порушення на суму 4,6 млн грн у Колківській та Городищенській територіальних громадах.

Для прикладу, гуманітарний відділ Городищенської сільської ради закупив послуги із капітального ремонту даху Шклинського закладу дошкільної освіти на суму 1,9 млн грн та поточного ремонту захисних споруд цивільного захисту на суму 500 тис. грн. Серед порушень – тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону.

Відділ освіти Колківської селищної ради закупляв продукти харчування з порушенням законодавтсва в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупілві. А також Колківська селищна рада має порушення щодо неефективного використання державних коштів, здійснивши закупівлю послуг з озеленення та утримання зелених насаджень на суму 1,1 млн грн.

У Володимирському районі публічні закупівлі районною військовою адміністрацією та районною радою не проводились. Щодо громад району, то найбільша сума закупівель припадає на Володимирську та Нововолинську міські ради.

Зокрема, громади Володимирського району продовжують активно допомагати військовим та закуповують обладнання військового призначення. Тож найбільше коштів спрямовано на саме на це. З початку року на такі закупівлі пішло понад 22 млн грн, з них понад 14 млн грн – це Володимирська міська рада, 7,5 млн грн – Нововолинська міська рада та 885 тис. грн – Павлівська громада.

Здебільшого для матеріально-технічного забезпечення підрозділів закупляли квадрокоптери, комплекси та засоби радіоелектронного захисту, портативні та автомобільні радіостанції, батареї із зарядними пристроями та інше обладнання для допомоги військовослужбовцям.

Окрім оборонних закупівель, громади Володимирського району спрямовували кошти (920 тис. грн, 4 закупівлі) на здійснення поточних ремонтів доріг, в тому числі ліквідація ямковості.

Нововолинська міська рада здійснювала закупівлю на 650 тис. грн для здійснення транспортно-експедиторських послуг щодо доставки гуманітарної допомоги, а саме 4 автобуса від міста Мілан до Нововолинська. Окрім того, Нововолинська міська рада спрямувала 885 тис. грн на проведення поточних ремонтів приміщень санвузлів у закладах дошкільної освіти міста. Поромівська тергромада здійснила ремонт приміщення ЦНАПу на 200 тис. грн.

Зимнівська тергромада закупила на 615 тис. грн щебеню. Устилузька провела закупівлю послуг з благоустрою (обкошування територій) та ямковий ремонт доріг. Також значна частка виділялась на закупівлі для забезпечення життєдіяльності громад. Мовиться про закупівлю комунальних послуг. Зауважень чи порушень щодо проведених закупівель до РВА не надходило.

У Ковельскому районі на 6 місяців 2024 року 53 замовники провели 1016 закупівель. Так, 9,5 млн грн із вільних залишків відповідними закупівлями спрямували на Збройні сили України. Окрім цього, цільовими субвенціями на допомогу військовим спрямували понад 20 млн грн.

Поза витратами на оборонні сили, Ковельська, Любомльська, Дубівська, Старовижівська та Ратнівська громади ремонтували комунальні дороги. Однак, як відзначила начальниця Ковельської РВА, ситуація дійсно цього вимагала. Також нині у Колодяжному оголошений тендер на ремонт частини приміщення. Буде ремонтуватися ЦНАП та створюватись пандус, що теж є необхідним.

"Як бачимо, що першочерговими й основними витратами є допомога нашим військовим. Сподіваюся, що ця тенденція не зміниться. Тим не менш, ми продовжуватимемо контролювати та аналізувати публічні закупівлі", - йдеться у повідомленні.

Також керівникам та керівницям районів доручили обговорити з головами громад необхідність погодження надання допомоги військовим. Зокрема мовиться про випадки, коли одне й теж прохання чи потреба виконувалась двічі, бо військові звертались не лише до ОВА, а й до громади.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *