Об’єднають поліцію, «швидку» та пожежну служби: у громадах впроваджують «Центри безпеки»

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Об’єднають поліцію, «швидку» та пожежну служби: у громадах впроваджують «Центри безпеки»
image
Оля Коновалова / 30.08.2021 / 0 Коментарів

«Центри безпеки» у територіальних громадах об‘єднають функції посилення громадської безпеки, захисту від пожеж та надзвичайних ситуацій і надання екстреної меддопомоги. Мета — цілодобове реагування на запит про екстрену допомогу у проміжок часу до 20 хвилин. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час наради у Міністерстві внутрішніх справ України.

«Співпраця МВС, МОЗ та Мінрегіону спрямована на покращення безпекових послуг у громадах. Використовуючи європейський досвід, започаткували проєкт «Центри безпеки» у регіонах. Вони дозволяють об‘єднати пожежну, екстрену медичну допомогу і поліцію з консолідованою комунікацією. Йдеться про підвищену оперативність надання допомоги людям в екстрених ситуаціях. Наразі в Україні реалізовано близько 30-ти проєктів зі створення центрів безпеки. За кількістю лідирує Донецька область», — підкреслив Олексій Чернишов.

Водночас очільник Мінрегіону зазначив, що наразі Міністерство підготувало бюджетний запит на 2022-2024 роки для фінансування 380 безпекових центрів. Його вже направили до Міністерства фінансів.

Зазначимо, що у рамках співпраці Мінрегіону та МВС у громадах впроваджений проєкт «Поліцейський офіцер громади». У 19 регіонах України працюють понад 600 офіцерів. Вони забезпечують порядок і запобігають правопорушенням у межах своєї територіальної громади.

На доступності майбутніх безпекових центрів наголосив Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

«Безпека громад і країни — це безпека кожного. Центри мають об’єднати у собі поліцію, службу з надзвичайних ситуацій, а також інші сервісні послуги, що надає Міністерство внутрішніх справ. Наразі ініціатива з впровадження центрів вже випробувана у декількох регіонах. Наша мета, аби безпекові центри стали доступними для усіх жителів територіальних громад», — зауважив Денис Монастирський.

Головне зображення ілюстративне

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *