Оформлення нерухомості під час воєнного стану

image
Яна Горчинська / 25.03.2022 / 0 Коментарів

Людям, які хочуть купити чи продати нерухомість у воєнний час, варто зважати на те, що реєстри нерухомості не будуть працювати найближчим часом. Про це повідомила луцька нотаріуска Наталя Ариванюк

«Безпека інформації, що зберігається в реєстрі – це безпека нашого з вами права власності на нерухомість. Тому важливо максимально забезпечити іі збереження від можливих атак», – пояснює вона.

Як оформити продаж або купівлю нерухомості зараз, коли реєстр не працює

Є 2 варіанти:

  • Перший варіант - новобудова не оформлена в праві власності.
  • Другий варіант - вторинний ринок. Нерухомість оформлена та зареєстрована в реєстрі прав.

Для першого варіанту є декілька шляхів.

Продавець забудовник.

«Тут все просто. Перевіряєте право на будівництво за наявними в забудовника документами й оформляєте договір. Вони є різні. Вам запропонують варіанти. За цим договором і актом приймання передачі зможете зареєструвати нерухомість коли реєстр відновить роботу. З метою додаткової гарантії пропоную залишити 10-15% від вартості для оплати в момент підписання акту приймання передачі, якщо він не підписується зразу з договором (коли нерухомість введена в експлуатацію).

В інший спосіб, коли договір із забудовником вже оформлено на якогось покупця, в якого ви маєте намір придбати, тут можливий договір переуступки прав (цесія) по якому попередній покупець надасть вам всі права вимоги щодо придбаної нерухомості. Тут можливий також договір про заміну сторони в первісному договорі на вас. Участь забудовника так само варто передбачити, щоб він знав кому тепер повинен передати нерухомість».

Стосовно вторинного ринку

«На сьогодні єдиний варіант - попередній договір купівлі-продажу.

Це договір про договір. Що один зобов’язується продати, а інший купити нерухомість.  В ньому мають бути істотні умови».

Вартість

 «Терміни оформлення і передачі (наприклад протягом 1 місяця після завершення воєнного стану або інша умова), обов’язки сторін та інше. Нотаріуси їх оформляють багато років і знають як це робити».

Про суми та оплату.

«Вважаю за паритетне авансувати 50% вартості. Вказувати в договорі повну вартість і штрафи за невиконання умов в розмірі авансу.

До речі, реєстр боржників  працює. Якщо є сумніви в боргах продавця - перевірити можна самостійно онлайн. Якщо виникають питання – можна отримати пораду».

Щоб не пропустити найважливішого – підписуйтесь на наші новини у зручному для вас форматі: Facebook та Telegram  

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *