«Питання охорони та укріплення державного кордону – першочергове», – Погуляйко

  • Головна
  • НОВИНИ
  • «Питання охорони та укріплення державного кордону – першочергове», – Погуляйко
image
Оля Коновалова / 13.11.2021 / 0 Коментарів

Питання охорони державного кордону з Республікою Білорусь обговорили сьогодні під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волинської обласної ради.

Участь у засіданні взяв голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко та його заступники Олександр Троханенко та Андрій Ярмольський. Про це інформують на сайті Волинської ОДА.

Учасники обговорили питання технічного оснащення лінії кордону та готовність підрозділів нацгвардії, нацполіції, прикордонників, сил територіальної оборони до можливого прориву на територію України мігрантів з Іраку, Ірану та Афганістану.

За інформацією української розвідки, нині понад 5 тисяч мігрантів зосередженні на території Білорусі. Усі вони можуть використати Україну, та зокрема Волинь, як транзитну територію до країн Європейського Союзу. Як відомо, декілька днів тому уже була спроба такого прориву та території Польщі.

«Ми повинні не допустити прориву лінії кордону та території області. Закликаю усіх бути відповідальними та серйозно поставитися до можливої загрози, – наголосив голова ОДА Юрій Погуляйко. – Усі представники виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні працювати спільно та злагоджено. Ми повинні розуміти, яка відповідальність лежить на кожному з нас».

За словами начальника Луцького прикордонного загону Сергія Лозінського, основним завданням на сьогодні є недопущення можливого прориву лінії кордону  та потрапляння незаконних мігрантів із Республіки Білорусь на територію України, а далі до країн Євросоюзу.

«Державний кордон з Республікою Білорусь на ділянці прикордонного загону становить 214,7 кілометра. Наразі посилено охорону державного кордону по всій ділянці, очікується підкріплення силами нацгвардії та нацполіції», – розповів Сергій Лозінський.

Крім того, прикордонники працюють над нарощенням інженерної складової для захисту кордону та недопущення проникнення мігрантів. Відтак є необхідність у будівельних матеріалах.

В першу чергу, технічне укріплення буде побудоване на тих ділянках кордону, де за оперативними даними можливе вторгнення мігрантів.

Про готовність допомогти будівельними матеріалами та технічними засобами заявили голови районних державних адміністрацій та керівники ЦОВВ.

Голова облдержадміністрації також запропонував звернутися за допомогою до волинських забудовників.

Не менш важливою складовою оперативного реагування на можливі прориви кордону є комунікація населення прикордонних територій із правоохоронними органами та прикордонниками.

За словами керівника Служби безпеки України у Волинській області Миколи Лисененка, старостам сіл та керівникам місцевих органів влади необхідно комунікувати із населенням та розповідати куди, та до кого звертатися у разі виникнення загрози. Роботу у цьому напрямку потрібно активізувати.

Варто наголосити, що наразі ситуація на кордоні стабільна та контрольована. Там зосереджена достатня кількість сил оборони та технічних засобів аби у разі виникнення загрози оперативно відреагувати.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *