Показали луцький військовий госпіталь після ремонту. ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Показали луцький військовий госпіталь після ремонту. ФОТО
image
Оля Коновалова / 16.04.2021 / 0 Коментарів

Показали, як відновили будівлю Луцького гарнізонного військового госпіталю після жахливої пожежі 2019 року.

Світлини оновленого приміщення на своїй сторінці у facebook розмістила волонтерка Наталія Ариванюк.

Нагадаємо, що в ніч на 21 вересня 2019 року на лінію «101» надійшов виклик про пожежу у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі. Тоді полум’я охопило значну частину будівлі, але найскладнішим було те, що спалахнув дах будівлі. До евакуації пацієнтів  госпіталю тоді залучили всі вільні бригади «швидкої». Кинулись на допомогу й місцеві таксисти, які безкоштовно відвозили пацієнтів госпіталю до інших медзакладів. Загалом з госпіталю тоді евакуювали 80 пацієнтів. Їх із задимлених палат і коридорів виводили 11 працівників госпіталю. 

Полум‘я гасили всі вільні пожежні бригади міста, на підмогу їм прибули рятувальники з Рожища та Ківерців.

Загалом вогонь пошкодив 500 квадратних метрів лікувального закладу, повністю знищив дах і частково – верхній поверх.  Але медичне майно і обладнання, на щастя, не постраждало.

Відновив роботу Луцький військовий гарнізонний госпіталь уже через чотири місяці. На ремонт витратили близько трьох мільйонів гривень. Частину з них зібрали і волонтери, які допомагали не лише грошима.

«Госпіталь зумів зробити якісний, сучасний ремонт, комфортні умови перебування для захисників.

Відділення терапії, яке найбільше постраждало вийшло на фінішну пряму, не вистачає кількох деталей. Готова також частина хірургії. За державний кошт повністю оновили дах та генеральні перекриття. Думаю кожен розуміє як не просто документально, в часі, фізично та під суворим наглядом професіоналів, які курують такі історичні об‘єкти робити ремонт», - зазначила Наталія Ариванюк.

госпіталь

госпіталь

госпіталь

госпіталь

госпіталь

госпіталь

госпіталь

госпіталь

госпіталь

Довідка: військовий госпіталь розташований в будівлях, які мають велику історичну цінність як пам’ятка архітектури, осередок милосердя та надання допомоги полоненим і пораненим, адже раніше тут розміщувався монастир Ордена Тринітаріїв (Орден Пресвятої Трійці) –католицький чернечий орден, заснований близько 1194 року французьким богословом Жаном де Мата і пустельником Феліксом де Валуа (Валезієм), і затверджений буллою Папи Римського Інокентія III в 1198 році для організації визволення полонених християн із неволі, лікування поранених і хворих військових.

Перші тринітарії на терені України з’явились 1685-го у Львові й Луцьку. Це були вихідці з Іспанії, представники реформованої гілки, що займалась лікуванням поранених і хворих, викупом із неволі й поверненням військовополонених. Можна говорити про більш як 300-річну славетну історію військової медицини, що триває на Волинській землі.

госпіталь

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *