В Україні почали діяти оновлені штрафи за порушення військового обліку.
Про це інформує служба звʼязків з громадськістю Волинського ОТЦК та СП.
Закон передбачає, що за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) встановлюються такі штрафи:
- в мирний час – від 3400 до 5100 гривень;
- повторно впродовж року – від 5100 до 8500 гривень;
- в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень.
Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) встановлюються такі штрафи:
в мирний час – від 5100 до 8500 гривень для громадян, від 17 000 до 25 500 гривень – для посадових і юридичних осіб;
повторно впродовж року – від 8500 до 11 900 гривень для громадян, від 25 500 до 34 000 гривень – для на посадових і юридичних осіб;
в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для на посадових і юридичних осіб.
Зазначають, що штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.
"Особи, які не стали на військовий облік чи не оновили дані, не з’явилися за викликом у ТЦК, можуть бути оштрафовані заочно. Відтак, в ТЦК можуть не складати протоколи за порушення правил військового обліку та мобілізації за статтями 210 та 210-1 КУпАП у випадку неявки належно повідомленої особи та за наявності у ТЦК документів, що підтверджують отримання виклику", - йдеться у повідомленні.
Нагадують, що реєстр «Оберіг» дозволяє збір широкого кола персональних даних стосовно людини в автоматичному режимі в одну «електронну справу», що дозволяє швидко ідентифікувати велику кількість порушників і поповнити бюджет.
Вже зараз «Оберіг» обмінюється даними з реєстрами Державної податкової служби, Державної реєстрації актів цивільного стану, Державної судової адміністрації, Державної прикордонної служби, Міносвіти, Державної міграційної служби. У процесі під’єднання реєстр Пенсійного фонду та Державної податкової служби, звідки потраплять дані про досвід роботи людини, у якій галузі вона працювала та чим займалася.
"Отже, якщо особа працює на певному підприємстві, офіційно працевлаштована і не стоїть на військовому обліку чи ігнорує повістки, то система зможе її швидко виявити. Якщо така особа не реагуватиме на виклик ТЦК, її згодом зможуть оштрафувати, внести до реєстру боржників, а у разі несплати штрафу заблокувати рахунки. Зокрема, прикордонна служба також має можливість звіритися з даними реєстру військовозобов’язаних, коли людина виїжджає за кордон", - інформують у ТЦК та СПю
Коментарів немає
Залишити коментар