Протоієрей ПЦУ відреагував на скандал з храмом упц мп у Луцьку

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Протоієрей ПЦУ відреагував на скандал з храмом упц мп у Луцьку
image
Назар Тарадюк / 10.07.2025 / 0 Коментарів

У Волинській єпархії ПЦУ відреагували на випадок, коли під час найбільш масованої атаки по Волині 9 липня людей із домашніми улюбленцями не пустили до укриття Собору всіх святих землі Волинської у Луцьку, що належить упц мп.

Про це пише видання «Конкурент».

За інформацією Ірини Хаслам, під час російського обстрілу перед собором стояли десятки людей з котами та собаками, але їм не дозволили зайти до укриття. Так, лучани залишилися з домашніми улюбленцями перечікувати небезпеку на сходах.

Згодом місцеві священники відповіли, що перебування тварин у церкві суперечить церковним канонам. Прессекретар Волинської єпархії упц мп протоієрей Віктор Аніпко розповів, що людей з тваринами дійсно не пускали до укриття храму, оскільки це забороняють церковні канони. За його словами, місцеві мешканці могли залишити тварин при вході й самостійно спуститися в укриття.

Що каже ПЦУ?

Священник кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку, протоієрей ПЦУ Віталій Собко на своїй сторінці у фейсбуці поділився своїми роздумами щодо цього інциденту:

«Не пускати в церковне укриття з тваринами? ЗМІ повідомили, що під час потужного обстрілу Луцька людей із домашніми тваринами не пускали в укриття храму Всіх волинських святих московитської церкви, посилаючись на канони.

Ось 88-ме правило VI Вселенського Собору: «Ніхто всередину священного храму нехай не вводить ніякої тварини; хіба що хтось, подорожуючи, через крайню потребу, і позбавлений житла та готелю, зупиниться у такому храмі. Тому що тварина, не будучи введеною в огорожу, іноді могла б загинути; і сам він, втративши тварину, і через це позбувшись можливости продовжувати дорогу, міг би наразитися на небезпеку для життя. Бо ми знаємо, що „субота для людини“ (Мк. 2:27), і тому всіма засобами піклуватися потрібно про спасіння та безпеку людини. Якщо ж хтось буде викритий, згідно з вищесказаним, що без потреби заводить тварину до храму, то клірик нехай буде виключений, а мирянин нехай буде відлучений».

Я вважаю, що з цього можна зробити висновок: під час повітряних тривог є загроза для життя і людей, і хатніх тварин, тож пускати їх у храмове сховище можна й треба. Звісно, при цьому господарям домашніх улюбленців слід вжити заходів, аби це було безпечно для всіх інших в укритті та щоб не було осквернено Божий дім», – йдеться у повідомленні.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *