Рада проголосувала за відкриття реєстру декларацій

image
Назар Тарадюк / 20.09.2023 / 0 Коментарів

Верховна Рада схвалила вето Володимира Зеленського та виправила закон про відновлення е-декларування.

Про це повідомляють народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.

За відповідне рішення проголосував 341 народний депутат. Железняк зазначив, що «цього разу весь зал був тотально за відкритість».

Утім один депутат вже ж проголосував проти — за словами Гончаренка, це Дмитро Микиша від «Слуги Народу». 

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування, проте не ухвалила головну правку про негайне відкриття реєстру декларацій. Аби закон набув чинності, його відправили на підпис президентові. Зеленський вирішив його ветувати.

Варто зауважити, що відновлення електронного декларування для посадовців потрібне, зокрема, для виконання Україною семи рекомендацій на шляху до вступу в ЄС. Уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною цих кроків. В уряді запевняли, що до цього часу в Раді буде остаточно ухвалений закон щодо е-декларування.

Окрім того, на важливості відновлення декларування для чиновників наголошував Міжнародний валютний фонд. Це потрібно для виконання зобов'язань України за Меморандумом у межах програми EFF.

Однак після термінового ухвалення законопроєкту в першому читанні народні депутати подали 457 правок до законопроєкту, причому багато з них є однотипними. Це могло затягнути розгляд. А в переддень засідання голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін повідомив, що депутати на правоохоронному й антикорупційному комітетах розглянули нові правки до закону, які, зокрема, пропонують залишити декларації закритими.

Шабунін заявляв, що закритий реєстр декларацій порушить обіцянки влади перед міжнародними партнерами, особливо в частині вступу до ЄС. Саме тому посли G7 окремо наголосили на відкритості реєстру.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *