Реконструкція очисних споруд біля Луцька: Гуменюк назвав два «але»

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Реконструкція очисних споруд біля Луцька: Гуменюк назвав два «але»
image
Назар Тарадюк / 26.10.2023 / 0 Коментарів

Щодо реконструкції очисних споруд у селі Липляни відбувся міжнародний тендер.

Про це повідомив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

Учасниками тендеру стали представники України, Європи і північної Америки. Відомо, що реконструкція відбувається в рамках проєкту співпраці з Європейським інвестиційним банком.

«Важливість цього інфраструктурного проєкту – поза сумнівом. Ми неодноразово розповідали про необхідність капітальної реконструкції очисних, що забезпечить їх надійну роботу на найближчі років 30, а також стане запорукою збереження екології і якісного очищення стічних вод відповідно до сучасних стандартів», - йдеться в повідомленні.

Гуменюк відмітив, що до досягнення нинішнього етапу провели важку і тривалу роботу з подолання бюрократичних перешкод, юридичних колізій і ряду змін, викликаних нестабільністю й війною.

«Але, попри всі перешкоди, Луцьк лишився одним з небагатьох міст в Україні, яке зараз активно реалізує проєкти такого масштабу.

Однак на цьому етапі виникає два «але». Перше – в червні цього року Луцька міська рада фактично надала можливість суміжним громадам використати міську інфраструктуру водовідведення для задоволення потреб об’єктів на суміжних територіях. Міська рада підтвердила, що може розглядати варіант, коли на очисні споруди в селі Липляни будуть поступати відходи з сусідніх громад. Але громадам потрібно було визначитися, чи будуть вони самотужки вирішувати проблему відсутності власних очисних споруд, чи у співпраці з Луцьком. Проте за кілька місяців жодна з суміжних громад не відреагувала на необхідність вирішення ситуації, не надала жодних пропозицій з вирішення проблеми. Фактично всі пропозиції Луцька було проігноровано. І як результат – на останньому етапі було змінено функціональні гарантії щодо реконструкції очисних споруд села Липляни – обсяги стоків, передбачених проєктом, скорочено із 60 тисяч метрів кубічних на добу до 42 тисяч метрів кубічних на добу. А це – фактична потреба виключно Луцької територіальної громади. Отже суміжні громади будуть вимушені оперативно будувати власні очисні споруди, щоб швидко забезпечити приєднання об’єктів до cвоїх власних очисних споруд.

Наступне «але» – попри всі позитивні досягнення і вдалий результат ми розуміємо, що реалізувати ініціативу буде вкрай складно, враховуючи незрозумілі процеси з тарифоутворенням, відстороненість державних інституцій від вирішення проблем, що виникають в питанні реалізації складного міжнародного проєкту», - зауважив Гуменюк.

Однак, за його словами, для Луцька цей проєкт – один із найважливіших за всю історію України. Тому він запевнив, що докладуть максимум зусиль, щоб втілити задум, вийти на новий рівень розвитку Луцької громади і максимально наблизитися до Європейських стандартів.

«Адже водоочищення – один із провідних критеріїв на шляху Євроінтеграції», - резюмував очільник «Луцькводоканалу».

Нагадаємо, У Луцьку ліквідують ДП «ЕВода», порушуючи Закон.

Читайте такожНа випадок блекауту: де в Луцьку роздаватимуть питну й технічну воду

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *