Рівно 8 років тому зупинив свою роботу Донецький аеропорт

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Рівно 8 років тому зупинив свою роботу Донецький аеропорт
image
Оля Коновалова / 26.05.2022 / 0 Коментарів

26 травня 2014 року близько 8 години ранку адміністрація Донецького міжнародного аеропорту повідомила про "тимчасове призупинення обслуговування рейсів".

Того ж дня відбувся й перший бій між українськими військовиками та проросійськими збройними угрупованнями за встановлення контролю над летовищем Донецького аеропорту. Штурмові групи росіян були змушені відступити і зазнали важких людських втрат.

Після бою 26 травня бойовики кілька місяців не робили спроб штурму, проте восени 2014 року бойові дії поновилися у значно більшому масштабі.

Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 21 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на сході України. 

Особливо жорстокими були бої після початку нового, 2015 року. 13 січня, після декількох місяців обстрілів, була зруйнована вежа, де майорів український прапор. 21 січня 2015 року військовослужбовці ЗС України з боями вийшли з території терміналів, оскільки їхні позиції були зруйновані і прострілювалися прямою наводкою.

У різний час в аеропорту і прилеглих Пісках воювали бійці 95-ї та 79-ї десантних бригад, воїни 3-го кіровоградського полку спецпризначення і батальйону «Дніпро-1», артилеристи і танкісти 93-ї бригади, добровольці з ДУК «Правого сектору» і батальйону «ОУН», військові з інших частин.

Донецький аеропорт став своєрідним символом нескореності, зразком найвищого героїзму українських військових. Аеропорт називали «українськими Фермопілами», а мужніх захисників летовища супротивник назвав «кіборгами».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *