«Рот Коломойського» оштрафували: про що йдеться

image
Назар Тарадюк / 20.12.2024 / 0 Коментарів

Нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського визнали винним у адміністративному правопорушенні, пов’язаному із корупцією.

Про це інформує "Рух ЧЕСНО". 

Прокурор в суді довів, що народний обранець, будучи підозрюваним у кримінальному провадженні, діючи в умовах реального конфлікту інтересів, протиправно використав свої депутатські повноваження, надіславши депутатські звернення до Міністерства охорони здоров’я та ДБР, щоб отримати відомості, необхідні для реалізації своїх особистих інтересів, жодним чином не пов’язаних із його депутатською діяльністю.

Суд погодився із позицією прокурора та визнав народного депутата України винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Суд застосував до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

У 2024 році Апеляційний суд залишив у силі рішення першої інстанції щодо Дубінського у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. За даними слідства,нардеп звертався до МОЗ України та ДБР з депутатськими зверненнями, у яких порушувались питання, що становлять його приватний інтерес. Також він намагався тиснути на слідство.

ДБР завершило розслідування щодо державної зради учасників злочинної організації, до складу якої входив Дубінський. Справу передали до суду.

Слідство встановило, що він, екснардеп Деркач та експрокурор Кулик за вказівкою російських спецслужб організували заходи з дискредитації іміджу України на міжнародній арені для погіршення дипломатичних відносин з США та ускладнення вступу України до Європейського Союзу та НАТО.

 Олександру Дубінському оголосили підозру в сприянні незаконного перетину кордону іншій особі.

Правоохоронці встановили, що він разом з іншими особами неодноразово організовував через систему "Шлях" незаконний виїзд своїх родичів.

Того ж року суд визнав Олександра Дубінського винним у адміністративному правопорушенні— конфлікті інтересів. Він у депутатських зверненнях цікавився розглядом питання щодо видачі дозволу на виїзд за кордон, що є предметом кримінальної справи, де депутат виступає фігурантом. Також Дубінський намагався тиснути на слідство, вимагаючи ініціювати перевірки керівництва правоохоронних органів.

Цього ж року до суду направлено обвинувальний акт щодо службового підроблення для перетину кордону Дубінським.

У 2023 році Печерський районний суд Києва залишив Дубінському запобіжний захід у вигляді 2 місяців тримання під вартою без змін.

Олександру Дубінському оголосили підозру в державній зраді та участі в злочинній організації. Слідство встановило, що він мав позивний "Буратіно" та  входив до складу злочинної організації, яке сформувало головне управління генштабу збройних сил росії (відоме як гру).

Він поширював фейки про вище військово-політичне керівництво України. Зокрема, фейк про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2019 році. Також злочинна організація до якої він входив мала на меті розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні.

Того ж року суд арештував майно Олександра Дубінського, його матері та ексдружини. Загальна вартість майна родини становить 2,5 млн дол.

Печерський районний суд Києва обрав Дубінському запобіжний захід у вигляді 2 місяців тримання під вартою без внесення застави.

Того ж року Олександру Дубінському вручили протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією —  порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Слідство встановило, що він звернувся з депутатським зверненням до МОЗ України та ДБР, зокрема цікавився розглядом питання щодо видачі йому дозволу на виїзд за кордон. Дубінський намагався тиснути на слідство, вимагаючи здійснювати перевірки керівництва правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, в яких він виступав як підозрюваний. 

Також Дубінському оголосили підозру в незаконному переправлянні осіб через державний кордон.

Слідство встановило, що він використовував підконтрольну громадську організацію, щоб через неї вносити людей у систему "Шлях" нібито як волонтерів.

Правоохоронці проводили обшуки в Олександра Дубінського. Перевіряли його причетність до організації незаконного переправлення через державний кордон України у змові з іншими особами.

Олександр Дубінський під приводом лікування батька виїхав за кордон. ДБР оголосило Дубінському підозру в службовому підробленні документів для виїзду за кордон

Того ж року ДБР та СБУ провели обшуки у Дубінського, перевіряючи законність його виїзду за кордон на період воєнного стану. Слідство встановило, що батько Дубінського виїжджав за кордон і повертався звідти без фактичного супроводу нардепа.

Правоохоронці розслідували факти підписання нардепом офіційних документів під час його перебування за межами України, що може свідчити про їх підроблення. Дубінському оголосили підозру в службовому підробленні та несанкціоновані дії з інформацією.

Того ж року Олександр Дубніський подав до суду на Рух ЧЕСНО.  Він вимагав аби його виключили з Реєстру Zрадників. Також у позові прагнув захистити свою “честь, гідність та ділову репутацію”. Суд залишив без задоволення його позов.

Згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, Олександр Дубінський увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання. За даними дослідження Олександр Дубінський пропустив 60% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року.

У 2023 році Олександр Дубінський зазначив, що в Україні є гоніння на церкви упц мп. Також Дубінський заявив, що держава не повинна втручатися у справи церкви. За його словами, виселення ченців УПЦ МП з Києво-Печерської лаври – це боротьба міністра культури Олександра Ткаченка за хлібне місце.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *