Шокуюча декларація мера Луцька

image
Назар Тарадюк / 31.01.2024 / 0 Коментарів

Свої декларації за останні роки оприлюднив міський голова Луцька Ігор Поліщук.

Орім звичних нарахувань заробітної плати та інформації про статки рідних, можна ще й прослідкувати дивні махінації з автомобілями та можливий конфлікт інтересів, - пише «Конкурент».

Ще 10 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції відновило доступ до декларацій посадовців. Адже через воєнний стан ця інформація була недоступна. 25 січня 2024 року в єдиному державному реєстрі декларацій мер Поліщук оприлюднив дані про свої доходи за 2021 та 2022 роки. Але «не все так однозначно»…

Згідно з цим документом, міський голова і досі проживає в одній квартирі з батьками та рідним братом, хоча усім відомо, що це не так. І це тільки «перший дзвіночок».

Помічник Поліщука став «автодилером» для рідного брата мера

Луцький міський голова, окрім заступників, має ще двох помічників, які отримують зарплату з міського бюджету – це Назарій Храновський та Артур Стернічук. Якщо з першим усе більш-менш у порядку, то з паном Артуром є нюанс.

Назарій Храновський та Артур Стернічук

Ігор Поліщук вказав у своїй декларації доходи матері, вітчима та інформацію про рідного брата - його фінанси та немайнові активи. Відповідно до цих даних, брат мера – Руслан Поліщук – брав у безоплатне користування автівки Артура Стернічука. Цікавим є те, що оформлювалось право на безоплатне користування у то й же день, що й Стернічук набував власності на автівку.

Так, у 2020 році, 28 листопада, Артур Стернічук придбав автомобіль Dodge Challenger 2010 року за 365 тисяч гривень. І в цей же день Руслан Поліщук оформлює на цю автівку право безоплатного користування.

Ситуація повторилась і 24 квітня 2021 року. Тоді помічник Поліщука придбав Infiniti FX 35 2008 року за 400 тисяч гривень. І в цей же день брат міського голови отримує на автівку право безоплатного користування.

Dodge Challenger 2010 року та Infiniti FX 35 2008 року

 

Такі схеми з автівками можуть свідчити про наявність конфлікту інтересів. Бо ж Руслан Поліщук їздить безплатно на машинах людини, яка є фактичним помічником мера Ігоря Поліщука. Якому останній виплачує зарплату, премії та інше.

Зауважимо, що заробітну плату помічник міського голови Артур Стернічук отримує з бюджету. За 2021 рік йому нарахували майже 357 тисяч гривень, а за 2022 рік – понад 410 тисяч гривень. Якщо розділити цю суму на 12 місяців, то виходить, що в середньому помічник отримував близько 35 тисяч гривень за місяць роботи.

«Махінації» з грошовими активами та невідома земля

У декларації міського голови Поліщука вказано, що у 2020 році на одному із банківських рахунків у мера зберігається близько 2,3 тисячі гривень. Здавалося б нічого дивного немає, адже ж усі зберігають гроші в банку.

Проте у декларації брата – Руслана Поліщука – зазначена інша сума, яку мер зберігає в тому ж таки банку. Це понад 51 тисяча гривень. Різниця у сумі чимала – близько 49 тисяч.

Скриншот із декларації Руслана Поліщука

 

Скриншот з декларації Ігоря Поліщука

 

Чи лукавить хтось про свої фінанси, чи, може, це звичайна описка в 49 тисяч, яку легко проґавити, – судити звісно не нам. Проте задуматись, звичайно, можна.

Крім того, ще у грудня 2021 році міський голова отримав земельну ділянку. За даними реєстру декларацій, вона знаходиться у селі Струмівка. Площа ж її становить 600 м2. Ціна ділянки там не вказана, як і те, звідки вона взялась.

Яка зарплата в Ігоря Поліщука?

Загалом за 2021 та 2022 роки на посаді очільника Луцька Ігор Поліщук заробив більше як 2 мільйони гривень. У цю суму, окрім посадового окладу, входять ще різного роду премії, надбавки та іншу додаткові виплати.

Заробітна плата Ігоря Поліщука за 2021 рік

Заробітна плата Ігоря Поліщука за 2022 рік

 

Якщо розділити цю суму на час роботи, то можемо зробити висновок, що середньомісячна заробітна плата міського голови за два роки (2021 та 2022) становила близько 90 тисяч гривень.

Що ж до решти статків родини Поліщуків, то за 2022 рік міський голова вказав 55 тисяч доларів та 50 тисяч гривень власних заощаджень. На банківських рахунках тоді у нього зберігалося понад 90 тисяч гривень. Окрім цього, у декларації є інформація й про фінанси родини:

  • рідний брат Руслан Поліщук зберігав на рахунках у банку трохи більше як 26 тисяч гривень. Також у нього було 708 тисяч гривень та 15 тисяч доларів готівкою;
  • у матері мера Марини Поліщук було 120 тисяч гривень та 7 тисяч доларів готівки, а на банківських рахунках вона зберігала 5,7 тисячі гривень;
  • вітчим міського голови Володимир Поліщук у 2022 році мав на банківських рахунках близько двох тисяч у гривнях. Проте готівкових заощаджень було більше – 20 тисяч у гривнях та 10 тисяч у доларах.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *