Сільських медиків можуть навчити виявляти онкозахворювання

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Сільських медиків можуть навчити виявляти онкозахворювання
image
Оля Коновалова / 25.06.2021 / 0 Коментарів

Медиків з Колківської та Маневицької громад можуть навчити виявляти онкозахворювання.

Про це йшлося під час зустрічі у с. Чорниж (Колківська ОТГ) та с. Троянівка (Маневицька ОТГ).

Саме сюди 24 червня приїхала керівниця благодійної організації «Фонд боротьби з раком» Марія Адамчук-Коротицька, народна депутатка України Ірина Констанкевич, керівництво та медики Волинського обласного медичного центру онкології та Волинського тер об'єднання захисту материнства і дитинства та керівництво громад.

У коментарі Інсайдер Медіа керівниця БО «Фонд боротьби з раком» Марія Адамчук-Коротицька зазначила, що зараз активно потрібно працювати над виявленням онкозахворювань, особливо на ранніх стадіях.

Велику увагу, наголосила Марія Адамчук-Коротицька, потрібно приділяти жителям віддалених сіл.

«Сільські жителі не завжди можуть доїхати на обстеження через дороги і віддаленість населених пунктів. Тому зустріч вирішили проводити не в Луцьку, а безпосередньо в селах. Ми разом з Волинським обласним онкодиспансером готові організувати навчання для лікарів-гінекологів і для сімейних лікарів, щоб вони вміли правильно брати мазки та проводити пальпацію грудей. Лікарі-онкологи готові їх навчити, щоб це було комплексно», - повідомила Марія Адамчук-Коротицька.

Водночас благодійна організація «Фонд боротьби з раком» готова забезпечити інформаційну кампанію – матеріали, відеоролики, борди.

Очільник Колківської ОТГ Олександр Палінкевич позитивно оцінює такі ініціативу. Очільник громади був вражений кількістю жінок, які прийшли на безплатний огляд до лікарів-онкологів, який організували учасники зустрічі.

«Ми хочемо, щоб до нас приїхали спеціалісти з автомобілем, в якому би проводили мамографію чи огляд жінок. Якраз вчора був виїзний прийом в амбулаторії.

Ми сьогодні маємо карантин по коронавірусу, але коли у нас практично кожен 40-ий українець хворіє на онко, бо за офіційною інформацією маємо мільйон хворих, то нам треба по онко карантин оголошувати. Треба, щоб наша держава звертала більше уваги на онкохворих», - наголосив Олександр Палінкевич.

В ході зустрічі також йшлося про те, що громади закуплятимуть ПАП-тести, які дозволяють своєчасно виявити передракові стани шийки матки середнього та важкого ступеня. Для населення ці тести будуть безкоштовними.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *