Школярка з Луцька створила робота для розмінування територій. ВІДЕО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Школярка з Луцька створила робота для розмінування територій. ВІДЕО
image
Назар Тарадюк / 21.11.2022 / 0 Коментарів

15-річна школярка із Луцька Аліна Сичук створила експериментального робота-аватара. Він рятуватиме життя саперам, які нині розміновують українські території.

Про це пише Суспільне.

Робота дівчина розробила разом із батьком – викладачем Луцького технічного університету Віктором Сичуком, який також викладає в Малій академії наук.

Робот виготовлений з простих матеріалів: "Ми рухаємо рукою своєю, а віддалений майбутній робот виконує всі дії, які ми робимо рукою. Тобто буде під’їжджати до якоїсь міни або випадково навіть може на міну натрапити і вибухати".

Перш ніж приступити до роботи, каже Віктор Сичук, радилися із військовими та саперами. Вирішили розробити робот-аватар для розміновування одного виду мін.

"Є такі міни, які не можна перенести, бо вони детонують. Коли сапер підходить до неї, то вона може спрацювати за метр-два. Цей робот бере вибухівку, до вибухівки під’єднано два дротики. Він ту вибухівку біля міни впритул ставить", – пояснює він.

Під час розміновування українських територій фахівці застосовують телескопічну чотириметрову штангу, розказав Суспільному волинський піротехнік Віталій Гаврилюк. З його слів, робот-аватар допомагатиме їм у майбутній роботі.

"В нашій практиці попадаються вибухонебезпечні предмети, до яких самому саперу без відповідного засобу захисту небезпечно підходити. Тому цей робот був би дуже актуальним в плані того, щоб доставити вибухівку і знищити цей предмет на місці", – каже сапер.

Орієнтовна вартість майбутньої моделі робота – орієнтовно 15 тисяч гривень. Зі слів Аліни, щоб здешевити модель – більшість деталей зробили із пластику.

Експериментальну модель робота-аватара батько та донька подали на європейський конкурс. Після цього планують зробити діючу модель, яка допомагатиме військовим у розміновуванні української території.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *