Стало відомо, коли виїде на рейс перша приміська маршрутка з валідатором. ВІДЕО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Стало відомо, коли виїде на рейс перша приміська маршрутка з валідатором. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 21.05.2021 / 0 Коментарів

З понеділка, 24 травня, автобуси, які курсують за маршрутом №104 «Кульчин-Луцьк» обладнають електронною системою оплати проїзду.

Про це у коментарі Інсайдер Медіа розповіла заступник директора ТзОВ «Сіті Кард Сістем» Інна Артемчук.

Нагадаємо, що 22 квітня виконком Луцької міської ради затвердив результати конкурсу на визначення перевізника за цим маршрутом. Компанія розробила та протестувала систему електронної оплати проїзду і найближчими днями обладнання встановлюватимуть в автобуси.

сіті кард

Втім система оплати буде дещо відрізнятись від тої, до якої лучани уже звикли. Якщо в міських маршрутках пасажири сплачують за проїзд при вході, то в приміських потрібно буде картку прикладати до валідатора двічі – на вході та при виході з автобуса.

Інна Артемчук розповіла про принцип роботи системи електронної оплати проїзду у приміських маршрутках.

Вартість залежатиме від зупинки, на якій пасажир зайшов в автобус та, на якій виходить. Тарифи на проїзд, на відміну від міських маршруток, встановлює сам перевізник.

сіті кард

«При вході в автобус спочатку система зніматиме з картки максимальну вартість проїзду на маршруті. А при виході, буде вираховувати вартість фактичної поїздки і решту повертатиме на баланс. Повернення коштів відбувається так само швидко, які списання. Тобто, коли людина прикладає картку до валідатора при виході з маршрутки – одночасно йде списання необхідної вартості за проїзд та повернення решти», - наголосила Інна Артемчук.

У системі Сіті Кард це буде відображатись наступним чином:

- списання, наприклад, 14 гривень при вході (максимальна вартість проїзду на маршруті);

- визначення фактичної вартості при виході, наприклад 6 гривень;

- повернення решти – 8 гривень.

сіті кард

Натомість у мобільному додатку буде відображатись лише 1 графа – фактична вартість поїздки.

«Ми вирішили показувати у додатку лише рух по фактичній вартості проїзду, щоб не плутати людей. Адже це буде створювати додаткові незручності, як для пасажирів, так і для працівників компанії Сіті Кард. Люди будуть дзвонити з питаннями – чому зняли 14 гривень, якщо проїхав лише на 8, поверніть гроші назад», - пояснила Інна Артемчук.

сіті кард

Окрім того, зміни стосуються у способів оплати за проїзд.

В міських маршрутках існує чотири види оплати: пластиковою картою, QR-кодом через мобільний додаток, банківською карткою чи паперовим квитком з QR-кодом для одноразової поїздки. Втім, у приміських маршрутах працюватиме лише два види оплати – пластикова картка та QR-код через мобільний додаток.

«Одноразовий квиток не буде працювати на приміських маршрутках, бо вартість поїздки залежить від відстані. Люди  не згідні будуть оплачувати, наприклад, 15 гривень, а використовувати лише 7», - зазначила Інна Артемчук.

Заступник директора ТзОВ «Сіті Кард Сістем»пояснила також, що буде, коли пасажир забуде скористатись карткою при виході.

«Якщо людина забуде прикласти картку при виході, то з неї буде списана максимальна вартість проїзду, але одноразово, адже на кінцевій зупинці система автоматично закриватиме незавершені операції».

сіті кард

Перевізник Віктор Грицюк, який і переміг у конкурсі на маршрут №104 «Кульчин-Луцьк» повідомив, що з понеділка, 24 травня перевізники будуть піднімати тарифи на проїзд. Втім, оскільки в програму електронної системи оплати проїзду «зашита» діюча тарифна сітка, то певний час люди платитимуть за старими тарифами.

«З понеділка я буду звертатись в Сіті Кард, щоб в програму внесли нові тарифи. До того часу, поки не внесуть – люди будуть платити за старим тарифом».

На перспективу компанія «Сіті Кард Сістем» буде встановлювати валідатори  на усіх приміських маршрутах, конкурси на які оголошуватиме міська рада.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *