Стратегія розвитку Луцької громади: депутати не підтримали план

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Стратегія розвитку Луцької громади: депутати не підтримали план
image
Назар Тарадюк / 01.11.2024 / 0 Коментарів

У Луцьку провалили голосування за план заходів до стратегії розвитку громади. Цей план – це перелік конкретних дій для того, аби громада розвивалась.

Оскільки у проєкті, який винесли на розгляд депутатів, не було конкретних дат впровадження тих чи інших заходів, то його не підтримали. Про це йшлося під час засідання сесії міської ради 30 жовтня, - пише «Конкурент».

Стратегія розвитку – це своєрідний маршрут, яким має рухатися громада. У ній визначено пріоритетні напрямки розвитку, цілі та способи їх досягнення. Крім того, стратегія покликана сприяти залученню інвестицій. А план заходів до неї – це перелік конкретних завдань, які треба втілити, аби досягти кінцевої мети.

Що не сподобалось депутатам?

Під час жовтневої сесії міськради на розгляд депутатів запропонували цей конкретний план.

«Завдання та заходи, визначені планом заходів, будуть реалізовані шляхом тісної співпраці Луцької міської ради, її виконавчого комітету, підприємств, установ та організацій усіх форм власності», – йдеться у пояснювальній записці.

Разом з тим у документі не прописали конкретних термінів впровадження тих чи інших речей. Це й збентежило деяких обранців, зокрема, депутатку Аллу Доманську, яка закликала колег не підтримувати цей проєкт.

«У мене загалом пропозиція не підтримувати цей проєкт. Коли ми з вами загалом приймали стратегію розвитку громади, то додатком до неї й був перелік заходів, які й мають бути виконані. Сьогодні нам пропонують план заходів з визначеним терміном реалізації – 2024-2027 роки. Коли ми говоримо про реалізацію стратегії, хотілося б бачити документ, у якому вказані конкретніші речі. Тобто план заходів, який включає конкретні заходи з конкретним терміном реалізації, хоча б по роках, якщо не місяцях. Так само хотілося б бачити по кожному заходу індикатори виконання, а ми цього не бачимо взагалі. Так само фінансування прописане загальне», – зазначила Доманська.

Відповідав на запитання депутатів очільник департаменту економічної політики міськради Борис Смаль. Він зазначив, що вони намагалися втілити у життя те, що запропонувала Алла Доманська.

«Ми намагалися робити те, що Алла Григорівна вже вдруге пропонує. Ми розбивали ці заходи і по місяцях, і по роках. Говорили з відповідальними виконавцями, які будуть це робити. Додатково інформую, що з метою моніторингу впровадження стратегії, ми залучили ГО, яка розробила спеціальну комп'ютерну програму для цього. І виконавці цих заходів, і програмне забезпечення вказували, що таке планування (помісячне, – ред.) є недоцільним і ймовірність його виконання «в терміни» вкрай низька», – пояснив керівник департаменту економічної політики.

Тому, на думку пана Бориса, найкращим буде такий варіант, який і потрапив на розгляд депутатів.

Депутат Луцькради Михайло Наход підтримав позицію Доманської та додатково поцікавився, хто ж буде слідкувати, чи коректно заходи впроваджують.

«Мені, так само як і колезі Аллі Доманській, не зрозуміло, чому немає жодних термінів, тому цей документ я вважаю не повним. Але у мене дещо інше запитання. Наскільки я знаю, під час розробки стратегії обговорювали питання створення стратегічного комітету, який буде координувати та моніторити реалізацію стратегії. Чи створений такий комітет, якщо – так, то яким рішенням?» – запитав Наход.

Борис Смаль повідомив, що ще два місяці тому створили моніторинговий комітет за розпорядженням міського голови.

Чому не прописали конкретні дати реалізації стратегії?

На думку депутатки Алли Доманської, факт того, шо у плані немає конкретних дат, може свідчити про страх з боку посадовців.

«У мене виникають сумніви, що настільки це все не реально прописати. Я гадаю, це більше питання якогось страху. Можливо, якщо ми навпаки пропишемо конкретніші терміни, конкретніші пункти, ми піднімемо планку настільки, що зможемо її реалізувати, а не описувати її загальними фразами. Бо я зараз не розумію, як має працювати той електронний інструмент, як ми можемо виміряти зальну фразу?» – зазначила Доманська.

Борис Смаль зазначив, що комп'ютерна програма зможе оцінити навіть загальні речі. Щоб пояснити, як вона це робитиме, то на це, зі слів Смаля, знадобиться ціла година.

«Вона аналізує загальні фрази у відсотках і використовує для цього різні показники, різні форми аналізу. Це усе робиться автоматично. Тому прошу підтримати проєкт у такій редакції, який він є», – додав пан Борис.

Що робитиме новостворений інститут міста?

Нагадаємо, що ще у вересні заснували нову комунальну установу «Інститут розвитку міста». Однак її діяльність залишається незрозумілою, адже ніхто достеменно не знає, які саме завдання виконуватиме інститут. Немає ясності й щодо керівництва, кількості працівників та обсягів фінансування з бюджету. Крім того, існують побоювання, що нова структура може стати основою для корупційних схем.

Коли ж цю установу створювали, то говорили, що одним з її обов'язків буде моніторинг впровадження стратегії розвитку міста. Тому Михайло Наход і поцікавився, якою буде роль цієї структури.

«Борисе Анатолійовичу, скажіть, будь ласка, а яка роль нещодавно твореного інституту розвитку міста? Чим він має займатися у контексті цих завдань? Є у вас якесь бачення?» – запитав Наход.

Керівник департаменту економічної політики Борис Смаль конкретно не зазначив, що робитиме ця установа. Проте додав, що серед завдань інституту є моніторинг впровадження стратегії.

«У мене, як і у вас (звернувся до Находа, – ред.), є затверджений статут «Інституту розвитку міста», де прописані його завдання. Одне з них – моніторинг виконання стратегії. Я, як і ви, мушу керуватися цим документом», – з посмішкою повідомив Смаль.

На цьому обранці перейшли до голосування. До слова, голосували за питання аж тричі. Опісля доповіді та запитань воно не знайшло підтримки – не вистачило голосів. Його ставили навіть на повторне голосування, але результат не змінився. Згодом депутати втретє поверталися до цього питання й втретє голосів не вистачило, аби його підтримали.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *