У бразильському місті українська мова стала офіційною

  • Головна
  • НОВИНИ
  • У бразильському місті українська мова стала офіційною
image
Оля Коновалова / 10.10.2021 / 0 Коментарів

Українську мову оголосили офіційною мовою муніципалітету Прудентополіс у штаті Парана в Бразилії.

Про це повідомляють бразильське видання Nossa Gente та Світовий Конгрес Українців, передає ВВС.

Таке рішення одноголосно 5 жовтня ухвалила міська рада Прудентополіса, чимало мешканців якого є нащадками українських іммігрантів з Галичини.

Проєкт рішення вніс на голосування депутат Маурісіо Босак, а обґрунтування підготував лідер Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації, адвокат Віторіо Соротюк.

“У Прудентополісі, крім португальської, найпоширенішою мовою є українська. Серед нас вже є кілька громадян, які виїхали вчитися в Україну і тепер роблять свій внесок в розвиток нашого муніципалітету”, – зазначається в обґрунтуванні.

Автори також нагадують, що 2019 року Прудентополіс став містом-побратимом Тернополя.

“Відкриваються нові перспективи обміну між нашим муніципалітетом і Україною, а також для навчання молоді на університетському рівні в Україні або за допомогою онлайн-засобів. Ось чому збереження і розвиток української мови серед нас має основоположне значення в додаток до таких важливих мов, як португальська та англійська”, – йдеться в обґрунтуванні.

За словами депутата Босака, офіційне використання української мови в Прудентополісі зробить великий культурний, науковий і туристичний внесок в розвиток муніципалітету.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *