У Ковелі переселенка у суді довела, що її дітей протиправно позбавили виплат на проживання.
Про це повідомили у системі безоплатної правничої допомоги.
На початку повномасштабного вторгнення, Лілія разом з своїми двома малолітніми дітьми виїхала з Запорізької області та оселилась у Ковелі.
Там вони стали на облік як внутрішньо переміщені особи та почали отримувати допомогу на проживання.
У жінки це було 8 тис. грн на місяць (2 тис. – на неї та по 3 тис. на кожну дитину).
Проте у вересні 2023 року при перевірці у неї знайшли депозитний рахунок, сума коштів на якому перевищувала 100 тис. грн, і припинили виплати допомоги їй та її дітям.
Тоді вона звернулась до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради з проханням поновити виплату допомоги на проживання дітям, однак там їй повідомили, що механізму продовження виплати допомоги на проживання тільки дітям немає.
Вважаючи скасування виплат її дітям протиправним, по допомогу жінка звернулась до системи БПД — Ковельського бюро правничої допомоги.
Оскільки вона переселенка – має право на безоплатну правничу допомогу зі зверненням до суду. Представляти інтереси Лілії та її дітей доручили головній юристці бюро Анні Капітан.
Юристка подала позовну заяву про визнання протиправним те, що Управління соціального захисту населення припинило виплати дітям. І зобов’язання поновити виплати з дня їх припинення.
Припинивши виплату допомоги на проживання малолітнім дітям, Управління соціального захисту, як суб’єкт владних повноважень, не приділив належної уваги якнайкращому забезпеченню інтересів дітей, що призвело до порушення їхнього права на соціальний захист. Суд позовну заяву задовольнив повністю, дітям мають відновити виплати.
«Це рішення суду вплинуло на практику Управління соціального захисту населення. Вони змінили свій підхід до цього питання на користь переселенців та згодом у ще одній подібній справі, поновили виплати на дитину переселенця, не чекаючи рішення суду», - йдеться у повідомленні.
Довідково. В обґрунтуванні позовних вимог, юристка зазначила, що Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою КМУ від 20.03.2022 №322, Постанова КМУ від 11.07.2023 №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» дає підстави стверджувати, що дитина є самостійним суб’єктом відповідних правовідносин зі спеціальним статусом – «внутрішньо переміщена особа», а її права, пов’язані з цим статусом, не залежать від виникнення, зміни та/або припинення таких прав у її батьків, інших законних представників.
Нагалошують, що загалом до юристів звертаються тисячі переселенців з різними питаннями, наприклад, щодо:
- оскарження дій чи бездіяльності органів влади;
- оформлення пенсійних, інших соціальних виплат та пільг;
- відновлення документів, звільнення з роботи на ТОТ;
- встановлення факту смерті чи народження на ТОТ;
- виплат від міжнародних партнерів, гуманітарної допомоги;
- вирішення сімейних питань: аліментів, розлучень, спадщини.
"Якщо ви ВПО і вважаєте, що ваші права порушені або потребуєте консультації юриста чи допомоги із зверненням до суду – звертайтесь до системи безоплатної правничої допомоги.
Як звернутись:
Коментарів немає
Залишити коментар