Через війну багато українських спортсменів були змушені покинути не лише тренування, а й свої домівки. І уже на новому місці вони намагаються повернутися до спорту та звичного режиму тренувань та навантажень.
Так, в обласному басейні Луцького національного технічного університету та Центральному басейні міста тренуються близько 30 спортсменів-переселенців. Про це розповів
Нині в Луцьку займаються плавці з Харкова, Полтави, Кривого рогу, Запоріжжя, Мелітополя та Маріуполя.
Віталій Алпатов тренує семеро спортсменів переселенців у Центральному басейні Луцька. Каже, що плавців готує на відбіркові змагання закордоном. "Хочемо виконати нормативи на штатну збірну Житомира і на зимову участь в Чемпіонаті Європи", — говорить тренер.
Аліні Сімоненко – 13 років, із них чотири, дівчина професійно займається плаванням. Улюблений стиль плавання харків’янки – брас. Тренувалася у сучасному 50-метровому басейні. А далі – війна, поспіхом складена валіза, в яку поклала, з її слів, найпотрібніші речі — купальник, шапочку та окуляри.
Півтора місяця дівчина жила під обстрілами у Харкові, потім її батьки відвезли до Львова. Розповідає: 24 квітня, на Великдень в їхній дім потрапив снаряд. Повертатись нікуди.
У луцькому басейні також тренується шестикратний рекордсмен України з плавання на 50-ти метрах на спині Богдан Касьян.
Плавець родом з Полтави, до війни тренувався у столиці. Потім, – розповідає хлопець, – майже тримісячна перерва у тренуваннях. Зараз, – каже плавець, – доводиться наздоганяти згаяний час. Щодня у луцькому басейні долає до шести кілометрів.
Владислава Шаєнко – спортсменка із Дніпра. Дівчині – 18, із них десять років професійно плаває. Нині дівчина живе в одному з гуртожитків Луцька, щодня тренується та готується до спортивних змагань.
Зі слів тренера Віталія Алпатова, спортсмени-переселенці тренуватимуться у луцьких басейнах до кінця літа. Згодом частина із них переїде у Львів — там більший басейн. В Україні змагання із плавання поки не відбуватимуться.
Коментарів немає
Залишити коментар