Завдяки підрядам від департаменту ЖКГ Луцької міської ради ФОП із Рівненщини Василь Борсук у свої 23 роки за місяць зміг стати мільйонером.
Не маючи жодного працевлаштованого працівника, він власними руками забезпечив резервним живленням аж шість міських котелень. За це з міської казни йому й заплатити понад 7 мільйонів гривень. Ба більше, підряди від мерії він почав вигравати за лічені дні після реєстрації ФОПа. Про це під час жовтневої сесії Луцької міської ради повідомив депутат Валентин Хаймик, - інформують на сайті «
У вересні 2024 року з бюджету громади платили борг ще за 2023 рік – 3,5 мільйона гривень. Якось так вийшло, що банк платіж не пропустив і кошти повернулися у казну. Витратити їх хотіли на оплату послуг з реконструкції мереж електропостачання з встановленням та підключенням дизельних генераторів. Платила міськрада, як повідомив Валентин Хаймик, 23-річному рівненському ФОПу.
Дані про Василя Борсука у відкритих реєстрах
Мовиться про Василя Борсука – фізичну особу підприємця з села Нивець, що на Рівненщині. За даними аналітичної системи YouControl, ФОП хлопця доволі обширний, бо ж має цілих 53 КВЕДи. Але разом з тим доволі молодий, адже зареєстрував Василь його 13 листопада 2023 року. Й буквально за тиждень Борсуку за підряди від департаменту ЖКГ Луцька та міськвиконкому заплатили 7,3 мільйона гривень.
Довідково: Класифікатор видів економічної діяльності, або КВЕД – це код, який містить можливі напрямки роботи підприємства. 53 КВЕДи – 53 різні види діяльності.
За даними спеціалізованого сервісу з перевірки телефонних номерів, Василь Борсук підписаний у телефонних книгах інших людей як:
- Вася ОПТ;
- Вася Гружчик;
- Вася Помічник;
- Вася Борсук Фоззі Опт.склад;
- Василь Фоззі Стажер;
- Фоззі Помічник Гріши.
Погодьтесь, що теги мало нагадують контакт мільйонера.
З власних джерел стало відомо, що попри таку велику зайнятість на той час, він не мав жодного підлеглого. Тобто усі послуги, які він може надавати, згідно з КВЕДами, він надає власноруч. Співпрацював хлопчина тільки з міськрадою Луцька й доходів з інших джерел, за даними YouControl, у нього не було. Так, у період з 20 грудня по 27 грудня йому платили:
- двічі за забезпечення резервного живлення на котельні №4 у Луцьку – 660,3 тис. грн та 20,6 тис. грн;
- двічі за забезпечення резервного живлення на котельні №14 у Луцьку – 743,9 тис. грн та 47,6 тис. грн;
- двічі за забезпечення резервного живлення на котельні №5 у Луцьку – 418,9 тис. грн та 50,5 тис. грн;
- за видалення бур`янів в Іваничах – 77,9 тис. грн;
- двічі за забезпечення резервного живлення на котельні №7 у Луцьку – 624,5 тис. грн та 32,4 тис. грн;
- за реконструкцію освітлення на Конякіна – 265,4 тис. грн;
- за забезпечення резервного живлення на котельні №9 у Луцьку – 3,5 мільйона гривень (саме з цим платежем і виникла проблема);
- за забезпечення резервного живлення на котельні №13 у Луцьку – 832,1 тис. грн.
Загалом – 12 транзакцій на 7,3 млн гривень. Й ці кошти 23-річний хлопець з села на Рівненщині отримав всього за тиждень. Але чи підуть вони саме йому до кишені?
Цим питанням і поцікавився представник Громадянського руху «СВІДОМІ» Валентин Хаймик перед початком сесії міськради у середу, 30 жовтня.
«Проте минулої сесії ми виділили 3 млн для підприємця Борсука. Коли ж ми проаналізували ці роботи, то виявили дивні факти. Його ФОП зареєстрований за 15 днів до першого тендеру. І міськрада рада за місяць перерахувала йому понад 7 мільйонів гривень. Складається враження, що простий хлопець, не маючи найманих працівників просто відмиває бюджетні кошти», – повідомив Хаймик.
Він поцікавився у мера Ігоря Поліщука, чому той дозволяє існувати таким схемам, чому замість того, аби витратити кошти на допомогу воїнам, він дозволяє таке безчинно. Разом з тим додав, що ця інформація буде дуже цінною для правоохоронних органів.
Мер Поліщук повідомив, що буцімто усі закупівлі проводились згідно з законом і скарг на них не надходило ні від інших підприємців, ні від контролюючих органів.
Коментарів немає
Залишити коментар