У Луцьку хочуть облаштувати набережну вздовж Сапалаївки: візуалізація

  • Головна
  • НОВИНИ
  • У Луцьку хочуть облаштувати набережну вздовж Сапалаївки: візуалізація
image
Назар Тарадюк / 08.10.2024 / 0 Коментарів

У Луцьку вздовж річки Сапалаївка хочуть облаштувати пішохідну набережну.

Про це розповів архітектор, керівник та урбанпланувальник misto.reboot Тарас Пахолюк у програмі «Теревені про Луцьк» на телеканалі «Конкурент TV».

Під час розмови урбаніст зауважив: раніше туристи у місті не затримувалися на ніч, оскільки для них не було продуманого маршруту. Зараз, зі слів Пахолюка, з цим простіше, бо ж над цією проблемою попрацювали. Згадав він і за перспективи Сапалаївки:

«Колись місто для туриста було на «пів дня». Тобто турист не затримувався на ніч. Було проведено кілька спроб та діянь, щоб це виправити. Але знову ж таки, щоб туристу стало цікавіше, його треба «бавити» – зробити шлях через місто максимально цікавим та комфортним. Наприклад, з 33-го району у центр якось інтерактивно не доберешся. Але в нас є Сапалаївка. Неймовірно крута річка, вздовж якої можна пройти, й більш як чверть населення Луцька матиме піший доступ до центру за 20 хвилин ходьби», – розповів Тарас.

Ведуча програми Олександра Куртєєва зазначила, що тему реконструкції набережної вздовж Сапалаївки уже порушували. Зокрема, луцький бізнесмен Андрій Покровський ще у 2021 році замовив проєкт оновленої набережної. Через декілька місяців його презентували й, згідно з візуалізацією, планували облаштувати велопішохідну зону та сучасні локації для відпочинку.

Ось такою могла б бути оновлена набережна:

Зі слів архітектора, концепцію набережної досі активно обговорюють на різних урбаністичних заходах. Окрім того, як додав Пахолюк, там регулярно проводять толоки, щоб привести до ладу територію.

«Так, це й Андрій Покровський робив, і Юрій Моклиця, і потім ми реалізовували групою архітекторів, коли робили концепт розвитку парку 900-річчя. Зараз ми уже в складі misto.reboot так само реалізовуємо це як концепт, який можна втілювати. Основна наша мета, щоб цей проєкт не був чийсь. В нас немає бажання, щоб цей проєкт належав, наприклад, misto.reboot. Ми хочемо, аби цей проєкт належав уже містянам. Ми спілкувалися з великою кількістю архітекторів та урбаністів як наших українських, так і закордонних. Усі були в захваті від зелених можливостей Луцька. Це легені та душа міста. Цим треба вже хизуватися. Цього сезону ми навіть багато толок зробили, процес класно запускається», – резюмував Тарас Пахолюк.

Читайте також: У Луцьку молодь зібрала понад 150 кілограм сміття біля річки

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *