У Луцьку комунальне майно хотіли продати за копійки

image
Назар Тарадюк / 01.04.2025 / 0 Коментарів

У Луцьку комунальне приміщення на вулиці Ковельській, 63, площа якого становить 70 квадратів, за безцінь у приватні руки хотіла віддати мерія.

Але після переконань та обговорень таке рішення завалили. Про це йшлося під час пленарного засідання сесії міськради 26 березня, - пише видання «Конкурент».

Депутат міськради від фракції «Слуга народу» Максим Воскресенський наголосив, що ціна, за яку хочуть віддати приміщення приватним власникам, – катастрофічно низька.

«Хочу зазначити, що вказана ціна – 322 000 грн – за 70 квадратів Вона є не просто низькою, а катастрофічно низькою. Це виходить близько 110 доларів за квадратний метр. Хочу нагадати, що в нас вже була подібна ситуація на Львівській, коли ми за копійки віддали приміщення. тому закликаю вас не голосувати, аби просто віддати за копійки це приміщення.

Буде набагато вигідніше його віддати на оренду і поставити нормальну оренду плату, оцінити приміщення і заробляти з нього прибуток, а не віддати за 110 доларів за квадрат», – каже Максим.

Нагадаємо, в жовтні 2024 року у Луцьку похвалили чиновників міської ради після проведення провального аукціону з продажу підвального приміщення на вулиці Львівській, 63-а. Вартість останнього оцінили в близько 1,7 мільйона гривень, а продали в майже 70 разів дешевше – за 26 тисяч гривень.

Депутатука Луцькради Алла Надточій підтримала Воскресенського та зауважила, що ситуація із підвалом на Львівській може повторитися й закликала працівників мерії одразу зупиняти такі аукціони.

«Ми бачимо знову ж таки повторення ситуації, коли не підписуються договори і потім ви автоматично знижуєте ціну до мізерної, яка є неприйнятною. Через те ми вас просили тоді і просимо ще раз – звертайте на це увагу і зупиняйте такі торги максимально швидко. Це не вихід продавати за безцінь. А потім, коли громадські організації у нас просять приміщення, то для них приміщень уже немає.

Треба дуже економічно зважено підходити до таких торгів. Щоб потім ми не бачили, як зразу за тиждень чи за місяць це саме приміщення продається в рази дорожче», – зауважувала Надточій.

Депутатка Ірина Чебелюк заявила: кожен обранець громади сам може визначатися, підтримувати йому таке рішення чи ні. Мовляв, усі законодавчі норми дотримані й кожен для себе має вирішити, як голосувати.

Інший обранець – Михайло Щур – пояснив: працівники відділу управління майном не приховували жодну інформацію щодо аукціону. Тому вважає, що їхньої вини в тому немає й разом з тим підкреслив: ціна за приміщення йому теж не подобається.

«Ніхто з працівників відділу майна не приховував інформацію, не застосовував якісь тіньові чи тому подібні механізми для того, щоб ми не отримали повної достовірної й об'єктивної інформації про процес. Я не закликаю підтримувати даний проєкт рішення», – казав Щур.

Опісля представники громади взялися голосувати. Рішення таки не підтримали, адже лише чотири обранці натисли кнопку «за».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *