У Луцьку на автостанції №1 один з пасажирів заявив, що його з дружиною висадили з автобуса через пса без намордника і не повернули кошти за квиток.
Натомість адміністрація автовокзалу каже: нещодавно Кабмін затвердив постанову, яка регламентує перевезення тварин у салонах маршруток й у цьому випадку були порушення. Але керівництво наголошує, що ситуацію можна було б вирішити, так би мовити, полюбовно, - пише «
Олександр – військовий. Вирішив скористатися послугами автостанції разом з дружиною та чотирилапою подругою Сімою. З його слів, вони уже сиділи в автобусі та мали вирушати, у водія зауважень щодо песика не було. Проте зайшла контролерка перевіряти квитки й вигнала їх із собакою, каже чоловік.
«Така ситуація. Без намордника ми не їдемо. Воюєш... жінка каже, що без намордника не можна. Навіть з посвідченням з собакою не можна, підемо пішки, дякую таким людям», – розповідає автор у відео.
Він запевняє: собака має усі необхідні щеплення й навіть показав її ветеринарний паспорт. У документі видно, що Сіма здорова.
Оскільки дістатися у потрібне місце йому не вдалось, Олександр пішов у касу, аби отримати кошти за квиток назад. Каже: сам має посвідчення учасника бойових дій, але просив повернути гроші за білет дружини, яка теж зійшла з рейсу із ним.
Проте на відео чути, як працівниці у касі зауважують, що кошти можуть повернути лиш коли транспорту не було.
– Кошти за квитки повертаються у тому випадку, якщо не було автобуса, – кажуть на автостанції
– Так автобус був, мене з нього вигнали, яка може бути ситуація? Автобус був, але мене висадили, – повторює Олександр.
– Ви не попередили про собаку, – чути у відео.
– Та попередили на касу, я ще раз повторюю: жінка, яка прийшла перевіряти квитки, мене просто вигнала з автобуса, – далі мовить ветеран.
– На касі не бачили, що ви з собакою, – продовжують працівники автостанції.
– Та як не бачила, ми біля каси були з собакою. Як не бачила? Вона продала квитки і все, – додав військовий.
Що каже керівництво автостанції?
Голова правління ПрАТ «Волинське обласне підприємство автобусних станцій» Наталія Гітун каже: нещодавно у законодавстві відбулися зміни щодо перевезення тварин в автобусах і тепер треба враховувати купу нюансів.
«Я бачила ті відео, поговорила і з працівником, і з керівником. Згідно зі змінами до постанови Кабміну щодо розмірів собаки, за пасажиром все-таки були порушення. Там собака точно понад 10 кг. Вона повинна була сидіти в ногах у наморднику. Контролер мені каже: «Я зайшла в салон і собака сиділа на кріслі». Тому контролерка попросила одягнути намордник і її спустити. Відповідно до закону, песик мав би сидіти у наморднику і в ногах господаря. Відверто, цю ситуацію можна було б вирішити по-людськи: домовитися з водієм і їхати собі», – каже голова правління.
Вона додає: сусідні місця з таким собакою теж треба викупити, аби не заважати іншим пасажирам. Разом з тим пані Наталія зауважує, що офіційних скарг щодо цього випадку не надходило. «Я вважаю, що такі ситуації можна вирішити полюбовно. На початку вторгнення ми вивозили величезних собак, коли країну масово бомбили», – розповідає Гітун.
Натомість Олександр стверджує буцімто його Сіма важить менше як 10 кг. Тоді, відповідно до постанови, перевозити її потрібно так:
«Дрібні тварини (вагою до 10 кг) – собаки, коти, декоративні птахи, гризуни – повинні перевозитися у спеціальних контейнерах, клітках або сумках з абсорбуючим дном. Таку тварину дозволено розмістити на руках, під сидінням або на окремому місці за умови викупу цього місця за тарифом дорослого пасажира», – йдеться у змінах до Постанови Кабміну № 176.
Щодо повернення квитка голова правління волинських автостанцій пояснює: сказати, що чергова діяла не в межах затвердженої технології не можна.
«У нас є затверджена наказом технологія. Декілька місяців тому до нас зверталися перевізники, які виявляли заробіток своїх водіїв на повернутих квитках. Типу квиток здає, потім повертається і якусь частину лишає собі, а якусь – касиру. Наприклад, ввечері купили 4 квитки на Моршин, а вранці, о 05:00, люди ніби їх здали. Ви б прийшли о п'ятій ранку здавати квиток? У нас є затверджена технологія, коли ти можеш повернути квиток тільки за дві години до відправки. Якщо ж стався форс-мажор, наприклад, захворів, тоді приносиш довідку і ми повертаємо кошти. Це робиться, щоб уникнути ось таких махінацій, тому чергова вчинила так», – доповнює очільниця ПрАТ «ВОПАС».
Жінка вважає, що і тут можна було знайти вихід із ситуації, наприклад, домовитися і поїхати іншим рейсом, проте так чомусь не сталося.
Коментарів немає
Залишити коментар