У волинській громаді капітально відремонтують дитсадок

  • Головна
  • НОВИНИ
  • У волинській громаді капітально відремонтують дитсадок
image
Оля Коновалова / 02.07.2021 / 0 Коментарів

На капітальний ремонт Вишнівського дитсадка Підгайцівської громади виділили 3 мільйони 416 тисяч гривень.

Вже розробили проєкт, згідно з яким Відділ культури, молоді та спорту Підгайцівської сільської ради готується оголосити тендер. Про це розповідає заступник голови Підгайцівської сільської ради Леонід Гроголь, інформує пресслужба Підгайцівської сільської ради.

Директорка закладу Галина Савчук новину «на кілька мільйонів» зустріла із радістю, адже заклад за 30 років існування вперше опинився в центрі уваги посадовців, а про капітальний ремонт тут взагалі не мріяли.

Директорка каже, що були роки, коли ремонт доводилось робити власними силами, тому переважно підфарбовували та підбілювали, але з віком будівля почала просідати. Неодноразово зверталися за допомогою у район, але лише після приєднання до Підгайцівської громади почалися зміни.

«Я особисто відстоював позицію, що попри те, що діяльність школи у Вишневі довелося тимчасово призупинити через низьку наповнюваність у класах, потрібно відремонтувати приміщення дитсадка, який знаходиться поруч зі школою. І щиро вдячний колегам-депутатам, яки підтримали цю ідею та проголосували на останній сесії за виділення коштів на капітальний ремонт садка.

Створивши кращі умови для дошкільників та їх батьків, є шанси заохотити молодь лишатися у селі, народжувати дітей, які у перспективі можуть стати учнями школи, яка чекатиме «демографічного вибуху». Кажуть, що у селі щороку 2-3 будинки зводять молоді сімї – і це хороший показник, значить село – живе», - наголошує Леонід Гроголь.

Директорка Вишнівського дитсадка Галина Савчук розповідає, що нині немає проблем із наповнюваністю, адже садок розрахований на 20 дітей, і вже є заяви від батьків 24 вихованців.

У закладі є ігрова кімната, спальня та їдальня, гарний майданчик на вулиці. Загалом приміщення просторе та комфортне, однак у стінах з’явилися тріщини, місцями почала просідати стеля, окрім цього завідувачку щороку штрафують та зобов’язують ліквідувати недоліки, пов’язані із пожежною безпекою.

Леонід Гроголь зазначає, що згідно з проєктною документацією  у дитсадку запланували зробити утеплення зовнішніх стін та фундаменту будівлі, гідроізоляцію цоколя, облаштувати енергоефективне освітлення, вхід в будівлю понизити до рівня землі (як вимагають діючі норми для навчання дітей з особливими потребами), провести сантехнічні роботи, заміну електропроводки та каналізації, блискавкозахист, встановити пластикові двері, замінити дах, облаштувати вентиляцію, водопостачання, замінити сантехніку та встановити нові рукомийники та унітази.

Заступник сільського голови Валентин Приходько наголосив, що під час громадського обговорення, яке відбулось у селі Вишнів місяць тому, громада села із розумінням поставилась до ініціативи тимчасово призупинити навчання в школі, натомість там запропонували облаштувати гуртки для дітей.

Однак в ході робочої поїздки та спілкування з місцевими мешканцями виникла ще одна ідея  - виділити кілька кабінетів під фельдшерсько-акушерський пункт, адже єдина медсестра, яка є у селі, працює на пів ставки у садку.

«Було б добре у Вишневі, де населення більше як пів тисячі, облаштувати ФАП, однак це питання ще треба вивчити та обговорити і на рівні сільського голови та депутатського корпусу», - підсумував посадовець.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *