У Центрі взаємопідтримки для внутрішньо переміщених осіб, що діє у приміщенні Луцького РАЦСу, відкрили нову "соціальну вітрину" зі взуттям.
Речі можуть обрати як переселенці, так і батьки, які виховують дітей з інвалідністю, – розповіла
"Напевно, цій категорії сімей найважче, тому що в них на руках, на вихованні діти, які потребують особливого догляду і не завжди є кошти, щоб забезпечити взуттям всю родину і себе", – каже Ліна Галан.
Торік у волонтерському пункті запрацювали "соціальні вітрини" з одягом для вагітних, шкільною формою та верхнім одягом. Усі речі, які наразі можна отримати в РАЦСі, нові, їх надають місцеві підприємці.
"Демісезонні хороші пальта – вони є в чорному, червоному, є отакі. Це – луцька підприємиця, яка роздала піджаки хлопцям до школи підліткові", – зазначила керівниця центру.
Прийшла обрати найнеобхідніше до волонтерського пункту переселенка з Маріуполя Яна. Жінка на восьмому місяці вагітності. Тут, говорить, не вперше: раніше підбирала одяг і собі, і трирічній доньці.
"Тут є добрі речі дуже для малечі. В мене сильно вибору немає, тому що все залишилося, що було, вдома. Я беру речі для пологового, для дому, щоб ходити", – каже переселенка.
Від початку заснування Центру допомагає людям підбирати одяг волонтерка Олена Заєць. Окрім нових речей, каже, є й вживаний одяг, котрий приносять небайдужі волиняни.
"Верхній одяг: є курточки, пальта, светри, штани. Все, що людям потрібно, ми на запит працюємо. Якщо потрібно, розмір підбираємо. Найбільше – це взуття потрібно, тому що воно найбільше зношується. Постіль, посуд – люди теж цікавляться", – сказала волонтерка.
У січні 2023-го Центр взаємопідтримки для внутрішньо переміщених осіб змінив графік роботи і працює тричі на тиждень: у понеділок, середу та четвер.
Нагадаємо, станом на кінець 2022 року Волинь прийняла майже 76 тисяч переселенців.
Коментарів немає
Залишити коментар