Луцьк на доступність для людей з інвалідністю активно інспектує ветеран війни, військовий Євген Сивопляс після поранення та ампутації ноги.
Своїми думками про те, наскільки аптеки, магазини, супермаркети міста доступні – він поділився із ведучим програми «Прайм-тайм» Євгеном Мікояном на телеканалі «
«Якщо взяти проспект Волі, рух тротуарами, то там достатньо комфортно, але все-таки є недоліки – це ненакриті водовідведення (ринви), а самі переїзди – їх можна здолати, але потрібна все одно допомога оточуючих. Ось ми нещодавно під час експерименту долали пішохідні переходи від ЦУМу до Театрального майдану, за готель «Україна», до драматичного театру і від Театрального майдану на ту сторону, де «Сім23»... Чотири пішохідних переходи. За готелем «Україна» до Театрального майдану бордюр виступав сантиметрів 5 і хлопці більше двох хвилин не могли здолати його. Увесь час рух автомобілів був зупинений, тобто водії чекали, поки хлопці зможуть...» – розповів Євген.
З його слів, є проблеми для людей з інвалідністю для пересування на проспекті Грушевського, як і від проспекту Василя Мойсея по вулиці Шопена і до проспекту Волі.
«Там взагалі немає жодного пониження, бордюрного каменю. Тобто я сказав би, що місто самі вулиці намагається зробити, є дійсно такі гарні пониження, є тактильні смуги. Помітно, що цей процес відбувається», – зауважив ветеран.
А от із доступністю закладів – ситуація складна.
«Знаєте, коли там якась перукарня, наприклад, підприємець має одну торгову точку, його можна зрозуміти – важко побудувати, знайти кошти пандус або підйомник. А коли це національна мережа, в якої є грошовий потік, вона може поступово з цього потоку, але цього не робить, наприклад, «Нова Пошта». Гарний оператор, багато заробляє напевно, але в них доступність дуже-дуже слабка... А по незрячому напрямку – тактильні смуги, маркування в нього взагалі цього немає. Знаєте, таке відчуття, що «Нова Пошта» заперечує існування незрячих людей в цій країні, просто заперечує...», – каже Євген Сивопляс.
Ветеран також додав, що намагаючись дістатися до 13-го відділення «Нової пошти» на проспекті Волі, він перевернувся. Біля першого відділення, що на вулиці Карбишева, зі слів Сивопляса, взагалі немає ні пандуса, ні підйомника.
«Намагались знайти відповідального за регіон тут в Луцьку або на заході України – не вийшло і переписка так само не вийшла», – наголосив захисник.
Євген Сивопляс також поділився результатами перевірки мінімаркетів на доступність. Зокрема, перевірялися магазини «Сім23» та SPAR.
З його слів, ситуація у них однакова – людям з інвалідністю важко потрапити в заклади.
Потрапити в аптеки у Луцьку теж не просто.
«Волиньфарм» в нас була аптека, мене штовхав чоловік. Він штовхає-штовхає, там такий високий кут і йому не вистачає сил, його підошви скользять на підлозі, тобто не вийшло мене заштовхнути. Потім в «Аврорі» в нас було так, що на пандус мене спробував чоловік заштовхнути, в нього не вийшло, і потім два хлопці молодих вже вдвох змогли заштовхнути», – сказав ветеран.
Євген Сивопляс також розповів, що облаштувати звичайний, не електричний, пандус вартує орієнтовно 500 тисяч гривень.
Більше – дивіться у відео.
Коментарів немає
Залишити коментар