Волинь – у ТОП-5 регіонів, де медіа найактивніше пишуть про війну

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Волинь – у ТОП-5 регіонів, де медіа найактивніше пишуть про війну
image
Віктор Гордійчук / 07.09.2022 / 0 Коментарів

Кожна третя новина в новинних стрічках онлайн-медіа по всій Україні стосується повномасштабного вторгнення рф у нашу країну. На другому місці за популярністю – новини криміналу чи надзвичайні події, які становлять приблизно 20% новинного контенту. 

Такими є результати дослідження ГО "Інститут масової інформації", що було проведене у 23 регіонах України в серпні  цього року, пише ІМІ.

За даними моніторингу, 30% матеріалів у новинних стрічках регіональних онлайн-медіа присвячено воєнним діям на території України. Найбільше таких новин публікували в онлайн-медіа Донецької області (52% загальної кількості новин) і Чернігова (50% новин). У харківських, миколаївських, волинських і луганських медіа кількість таких новин становила 45, 44, 44 і 43% відповідно. Найменше новин про повномасштабне вторгнення рф в Україну  зафіксовано в Кропивницькому, Черкасах (по 13% загальної кількості новин відповідно) і Хмельницькому (9% новин).

Водночас у новинних стрічках регіональних онлайн-медіа зафіксовано доволі високий відсоток кримінальних новин. Їхнє число становило 20% загальної кількості всіх проаналізованих публікацій. Так, найбільше новин про кримінальні та надзвичайні події зафіксовано в ужгородських і хмельницьких медіа – 39% і 37% загальної кількості новин відповідно. Найменше кримінальних і надзвичайних новин публікували онлайн-медіа Херсона, Луганська (по 6% новин відповідно) і Донецька (4% загальної кількості новин).

За результатами дослідження, 11% матеріалів стосувалися соціальної тематики. Ще 7% – соціальних наслідків війни: водопостачання, електрика, газозабезпечення, руйнування інфраструктури, евакуація населення тощо. Варто зауважити, що всі інші теми в новинних стрічках регіональних медіа мали доволі невеликий відсоток. Так, на тему волонтерства й активізму зафіксовано всього 5% матеріалів. Стільки ж, 5%, припало на економічну і бізнес-тематику. Тема covid-19 зайняла не більш ніж 4% контенту.

Майже не публікувалися в регіональних онлайн-медіа новини про політику: під час моніторингу зафіксовано лише 3% політичних новин. Зазвичай більшість із них становили новини про рішення української влади, які так чи інакше стосуються війни, чи міжнародної спільноти щодо підтримки України. Частково такі новини становили повідомлення про місцеву / регіональну політику. Традиційно малий відсоток отримала і культурна тематика: таких новин також зафіксовано не більш ніж 3% загальної кількості публікацій. Спортивні новини становили 2% загальної кількості новин. 1% отримали питання екології: зазвичай це були повідомлення про якість води чи інформація про радіаційний фон.

Лише 1% отримала тема прав людини. Найбільше таких новин було зафіксовано в Херсоні, Запоріжжі й Луганську: велика частина з них стосувалась інформації про проведення незаконного псевдореферендуму, викрадення / катування людей, інших порушень прав людини. Ще 5% новин припали на "інше": сюди переважно ввійшов розважальний контент, поради / рецепти, погода тощо. Загалом, за даними моніторингу, теми війни, криміналу, соціалки й соціальних наслідків війни становили 69% загальної кількості публікацій у новинних стрічках регіональних онлайн-медіа. Усі інші теми сумарно склали лише 31% новин.

У межах дослідження з 8 по 12 серпня 2022 року проаналізовано 13 985 матеріалів у 115 регіональних онлайн-медіа 23 регіонів України (Волинь, Дніпро, Донецьк (неокупована частина), Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Луганськ (неокупована частина), Кропивницький, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів). До моніторингу потрапили матеріали з новинної стрічки інтернет-ЗМІ. 

Методологія моніторингу охоплювала аналіз тематичної наповненості медіа, зокрема аналізувалися такі тематичні напрями: війна (бойові дії, жертви, окупація / звільнення, полонені тощо), соціальні наслідки війни (водопостачання, електрика, інфраструктура, евакуація тощо), волонтерство / активізм, політика, економіка / бізнес, кримінал /надзвичайні події, екологія, соціальна тематика, культура, спорт, права людини, здоров'я / covad-19, інше.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *