Волинські хірурги провели операцію на відкритому серці

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Волинські хірурги провели операцію на відкритому серці
image
Оля Коновалова / 20.07.2021 / 0 Коментарів

78-річній жительці Рівненщини у Ковельському територіально медоб’єднанні зробили операцію на відкритому серці.

Про це інформують на facebook-сторінці медзакладу.

Пацієнтка не погоджувалася на операцію, аж поки не потрапила до лікарні з набряком легень. Супутні хвороби з віком призвели до проблем із серцем. Упродовж тижня лікарі кардіохірургічного центру стабілізували стан хворої та прийняли рішення про проведення відкритої операції на серці: протезування аортального клапана біологічним протезом. Але цьому передувала ще одна операція - аортокоронарне шунтування судин серця (реваскуляризація міокарда).

До речі, у старшій віковій групі пацієнтам показана транскатетерна імплантація аортального клапана TAVI. З ініціативи генерального директора Валентина Вітра Ковельське МТМО придбало два таких клапани спеціально для хворих з аортальним стенозом.

Зважаючи на ймовірну летальність, у цьому випадку вирішили імплантувати біологічний клапан. Такий протез нещодавно з’явився в Україні. Лікарі успішно провели операцію 78-річній пацієнтці, вперше імплантувавши біологічний клапан. Нині вона почувається добре і готується до виписки з лікарні.

Під час операції серце хворої було підключене до системи штучного кровообігу. Загальний час перебування в операційній – 8 годин (6 із них тривала операція). Три доби пацієнтка провела у відділенні інтенсивної терапії. Далі продовжила лікування у кардіохірургічному центрі.

"Галина Григорівна від щирого серця дякує за врятоване життя лікуючому лікарю-кардіологу Ользі Танській, кардіохірургу Володимиру Танському, анестезіологам Анатолію Бондарчуку та Андрію Гусці, а також генеральному директору Валентину Вітру та медичному персоналу лікарні за професіоналізм, турботу, дбайливе ставлення та доброзичливу атмосферу, яка сприяє одужанню", - йдеться в дописі.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *