Волинян-туристів попереджають про напади ведмедів. ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Волинян-туристів попереджають про напади ведмедів. ФОТО
image
Оля Коновалова / 24.05.2021 / 0 Коментарів

Волинян, які подорожують або планують свою мандрівки на Буковину, попереджають про напади бурих ведмедів.

Адміністрація Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства застерігає мешканців населених пунктів, що межують з лісовими масивами, у яких можливе проживання ведмедів, не відвідувати лісфонд. Про це повідомляють на сторінці управління у facebook.

На сьогодні отримано декілька звернень, щодо появи бурих ведмедів у лісових масивах Тисменицького, Коломийського та Косівського районів.

ведмідь

Голова Тисменицької районної організації УТМР Володимир Приймак повідомив, що у вихідні в с. Узин бурий ведмідь наніс шкоду мисливським угіддям Дністровського лісництва. Хижак знищив 4 свині, які затягнув у гущавину лісу.

Протягом тижня ведмедя зафіксували у Печеніжинському лісництві. Ведмідь забрів на пасіку, де знищив 14 вуликів.

ведмідь

Чималу шкоду клишоногий завдав приватному господарству на Косівщині. Хижак роздер корову.

Лісівники застерігають прикарпатців наодинці не відвідувати лісові масиви.

ведмідь

«Перебуваючи у місцях, де мешкає ведмідь, говоріть голосно, створюйте помірний шум – співайте, свистіть, плескайте у долоні, носіть із собою свисток або дзвіночок.

Не залишайте харчі та сміття після відпочинку, щоб ведмеді не звикали до людської їжі.

Якщо сталося так, що ви зустрілися з ведмедем – зберігайте спокій і не пробуйте втікати. Найкраще — не обертаючись спиною до тварини, неспішно відходьте на безпечну відстань. Не робіть різких рухів, не відганяйте хижака камінням чи палицею. Реакція тварини може бути непередбачуваною.

Щоб відвернути увагу ведмедя, можна йому кинути щось зі своїх речей, наприклад, шапку чи куртку. Це може зацікавити тварину на деякий час і дозволить відійти на безпечну відстань.

Якщо хижак кинувся у ваш бік, нападає на вас, потрібно лягти на живіт, скласти руки на шиї. Не дозволяйте, щоб ведмідь перевернув вас горілиць», - зазначають лісівники.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *