Волиняни вже можуть продати та купити землю за новим законом

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Волиняни вже можуть продати та купити землю за новим законом
image
Оля Коновалова / 01.07.2021 / 3 Коментарів

З 1 липня в Україні скасували мораторій на продаж аграрної землі.

Так званий ринок сільгоспземлі матиме низку обмежень. З 1 липня 2021 року купувати землю зможуть лише фізичні особи. А вже з 2024 таке право отримають юридичні особи.

Проте і тут є певні умови: юрособи мають бути створені і зареєстровані за законодавством України, а їх учасниками можуть бути лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади. Іноземці не зможуть купувати землю в Україні до проведення загальнонаціонального референдуму.

До 2024 року «в одні руки» можна буде придбати не більше 100 га. Далі - не більше 10 тисяч га. Нинішні орендарі землі матимуть переважне право на її покупку.

До 2030 року мінімальна ціна землі не повинна бути меншою за нормативну оцінку. У Нацбанку кажуть, що банки готові як кредитувати покупку землі, так і видавати позики під її заставу.

Голова управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Олег Горбенко зазначив, що будь-яка нова тема завжди викликає в суспільстві настороженість. Ринок землі – не став виключенням.

«Українцям дали можливість реалізовувати своє громадянське право і це добре!. Звичайно, що все нове люди сприймають по-різному, адже остерігаються того, щоб десь не допустити помилок. Але ми вивчали досвід Німеччини. Я, зокрема, був у проєкті, де навіть депутати європарламенту нам радили при прийнятті земельного ринку врахувати і європейський досвід в тому числі. І вже сьогодні практично кожен громадянин, який має державні акти на землю, може нею розпорядитись – продати чи купити», - зазначив Олег Горбенко.

Та додав, що держава постійно регулюватиме цей ринок, тож зловживань вдасться уникнути.

«Обмеження купівлі землі в 100 га не дасть можливості комусь монополізувати земельні банки, адже тут буде працювати регулятор і держава».

На сьогодні, запевнив Олег Горбенко, найбільш зацікавлені в купівлі землі садоводи.

«Якщо він візьме землю в оренду тільки на 5 років, то той сад тільки почне розвиватися, а договір оренди закінчиться. А так він матиме свою землю і буде нею сам розпоряджатись», - зазначив Олег Горбенко.

Коментарі (3):

  1. зараз олігархи прийдуть і все скуплят

  2. тої землі вже давно нема. вже всю давно скупили

  3. ой ваші слова да богу в вуха

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *