Викрили на змові у тендері: луцька фірма отримала підряд на 1,47 млн

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Викрили на змові у тендері: луцька фірма отримала підряд на 1,47 млн
image
Назар Тарадюк / 23.12.2024 / 0 Коментарів

Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-I», який ще у 2023 році Антимонопольний комітет України оштрафував за змову на одному з тендерів й вніс до так званого «чорного списку», ремонтуватиме частину будівлі КП «Луцька міська дитяча поліклініка».

Інформація про закупівлю робіт з ремонту розміщена в системі публічних закупівель «Prozorro», - пише «Сила правди».

КП «Луцька міська дитяча поліклініка» 17 грудня 2024 року уклала договір з Центром соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-I» Волинської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» на поточний ремонт приміщення поліклініки, що на проспекті Волі, 3а у Луцьку.

Згідно з документом, фірма зобов’язалася за 1,47 мільйона гривень до 3 лютого 2025 року по-новому поштукатурити та пофарбувати стіни на четвертому поверсі медустанови, забетонувати підлогу та покласти на ній керамічну плитку, встановити нові металопластикові двері, змонтувати системи водопостачання та опалення, електромережу та інше. Площа, на якій запланований ремонт – 67 квадратних метрів. 

Юрисконсульт поліклініки Тарас Ворона розповів, чому медзаклад уклав угоду саме з фірмою, яка потрапила «на олівець» антимонопольників. Той відповів, що це був вимушений крок.

«По-перше, «чорний список» обмежує укладення договорів за публічними закупівлями, а згідно з законом, публічні закупівлі це відкриті торги, а не прямий договір. Тобто законодавчих обмежень у нас не було. По-друге, ми зробили все можливе, щоб знайти виконавців робіт: двічі провели відкриті торги, хоча могли один раз, залучали управління капітального будівництва Луцької міської ради, але так і не знайшли підрядників. Це був останній можливий варіант», – заявив пан Ворон.

Відкриті торги на поточний ремонт частини будівлі комунальне підприємство «Луцька міська дитяча поліклініка» оголошувало 1-го та 15 листопада 2024 року. В обох випадках очікувана вартість складала 1,72 мільйона гривень. Обидва тендери скасували через відсутність пропозицій.

Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-I» зареєстрований в Луцьку та існує понад 24 роки. Його основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Керівник підприємства – Олександр Мацан. Створений центр Волинською обласною організацією Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», яку очолює Павло Денисюк.

Ще у жовтні 2023 року Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України викрило Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-I» на антиконкурентних узгоджених діях на тендері щодо реконструкції спеціального сховища для техніки однієї з військових частин у 2021 році. Тоді луцька компанія начебто узгодила свої дії із підприємством «Молреммаш».

Антимонопольники звернули увагу, що підприємства використовували одні IP-адреси, у їхніх тендерних пропозиціях були спільні особливості, вони мали телефонні розмови до/під час та після проведення тендеру, вели спільну господарську діяльність, а у підприємства «Молреммаш» в принципі не було можливості отримати перемогу у тих торгах, оскільки воно подало не повний комплект документів. Обидві фірми тоді оштрафували на 68 тисяч гривень та додали до зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів (так званий «чорний список», який веде АМКУ).

Таким чином, відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», розпорядники державних коштів мали б відхиляти пропозиції Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-I» на тендерах впродовж трьох років з моменту їх потрапляння у «чорний список» антимонопольників.

Проте, заборона від антимонопольників не заважає Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-I» отримувати солідні державні замовлення. Так, з листопада 2023 року із нею уклали уже 20 договорів на різного роду ремонтні роботи на 41,6 мільйона гривень. Серед основних замовників – Луцький національний технічний університет. Навіть Головне управління Національної поліції у Волинській області уклало із фірмою, яку викрили на змові, договорів на майже мільйон гривень.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *