Як до України доставляють американські гаубиці М777. ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Як до України доставляють американські гаубиці М777. ФОТО
image
Оля Коновалова / 22.05.2022 / 0 Коментарів

Нещодавно Міністерство оборони США оприлюднили світлини фото з транспортного літака, який перевозив до України далекобійні гаубиці М777.

Світлини без зазначення дати перевезення оприлюднив твіттер Пентагону в суботу, 21 травня.

Фото були зроблені під час завантаження у літак партії гаубиць американськими військовими, йдеться в поясненні Пентагону. Далекобійна наступальна зброя надана Україні безкоштовно в якості безпекової підтримки з боку уряду США.

Зазвичай Пентагон оприлюднює фото найменувань безпекової підтримки вже після того, як та безпечно перетнула кордон України.

Раніше українські захисники вже показали, як вправляються з американськими гаубицями.

Характеристики

M777 – британська польова причіпна гаубиця калібру 155 мм. Виробляється компанією BAE Systems.
Її маса становить 4218 кг, і вона вважається найлегшою гаубицею подібного типу.
Розрахунок гаубиці зменшено до п’яти осіб.
Гаубиця M777 має цифрову систему управління вогнем, аналогічну системам управління вогнем у самохідних артилерійських установках. Система управління вогнем може визначати місце знаходження гаубиці та обчислювати параметри гармати для швидкого наведення на ціль.
Гаубиця M777 може вести вогонь високоточними снарядами M982 Excalibur. Із використанням таких снарядів одна батарея може покривати вогнем територію площею до 1250 км².
Головна перевага таких гаубиць над радянськими/російськими аналогами – саме далекобійність.
Максимальна далекобійність звичайними снарядами – 24,7 км.
Найдовший зареєстрований постріл з M777 стався в червні 2012 року в провінції Гелманд в Афганістані, снарядом M982 Excalibur на відстань 36 км.

Надання Україні такої делекобійної артилерії може мати вирішальне значення для розв’язання нинішнього протистояння на Донбасі, заявляв редактор видання Defense Express Сергій Згурець, адже ці системи мають дальність більшу, ніж рашистські “Мста-С” або “Мста-Б”.

“Якщо рашистська артилерія б’є на 24,7 км, і це спеціальним снарядом, то звичайний постріл із гаубиці М777 чи PzH 2000 вже базово звичайним снарядом летить на 30 км. Якщо ж буде використано снаряд, який спеціально призначений для контрбатарейної боротьби, то ми вже отримаємо дальність пострілу 36 км”, – казав експерт.

“Якщо ми винищуємо артилерію у контрбатарейній боротьбі, то тоді можна говорити про досягнення вагомої переваги для будь-яких дій, в тому числі й контрнаступу, і звільнення міст, територій України вже на гарному темпі”, – наголошував Згурець.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *