Як змінилися тарифи на «комуналку» з 1 лютого

image
Яна Горчинська / 01.02.2022 / 0 Коментарів

Незважаючи на те, що з 1 лютого тарифи на основні комунальні послуги в Україні не підвищувалися, заплатити за рахунками цього місяця доведеться більше. Українці незабаром отримають перші платіжки за січень, у яких позначиться зростання тарифів із початку року. Також на суми вплине холодна погода.  OBOZREVATEL розібрався, що саме і як подорожчало.

 • Тарифи на газ

Залежно від постачальника ціна на газ як товар у лютому 2022 року для українців становитиме 7,7–11,99 грн за куб. Газзбути встановили тарифи ще у квітні 2021 і з того часу не мають права їх підвищувати до травня 2022-го, зате можуть знижувати ціни.

Втім, у лютому 2022 року більшість компаній не змінили своїх річних тарифів, лише один газзбут знизив ціну з 8,1 до 7,7 грн за кубометр. Наразі ціни нижче 8 грн за куб до травня встановлені у 38 компаній.

 

Ціни на газ на лютий 2022 року показали газзбути

У платіжках за січень відіб'ється підвищення плати за доставку газу, яке відбулося 1 січня.

Абонплату на газ підвищила більшість облгазів. Наприклад, клієнти "Чернівцігаз" замість 2,136 грн за доставку кожного кубометра мають сплачувати 2,568 грн.

Вартість доставки газу для всіх індивідуальна. Вона, до речі, залежить не лише від тарифу облгазу, а й від обсягів споживання. А загалом витрати на опалення в Україні залежать від трьох факторів: погоди, енергоефективності будинку та тарифу постачальника.

 • Тарифи на опалення

Ціни на опалення та гарячу воду залежать від вартості газу. Вони, ймовірно, не змінюватимуться до кінця опалювального сезону, тобто до травня 2022 року. Проте платити за опалення все одно доведеться більше. Причина – січень виявився холодним місяцем із відносно великою кількістю морозних днів.

Така ситуація повторюється з року в рік, нагадує голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Минулого року ціни на опалення також обіцяли не піднімати, але у лютому "Київтеплоенерго" нарахували високі платіжки через морози. Теперь ситуація може повторитися.

 • Тарифи на воду

Розцінки водоканалів з 1 лютого не змінилися, проте на українців чекають платіжки за новими тарифами, які почали діяти з 1 січня. Тоді тарифи на воду підвищили на 45 водоканалів.

У деяких випадках підвищення становить 5-6 грн. за кубометр води. Наприклад, суттєво зросла вартість холодної води та водовідведення у таких компаній:

 • "Київводоканал" – із 25,38 до 30,384 грн за куб;

 • "Тернопільводоканал" – з 30,024 до 36,696 грн за куб;

 • "Дніпроводоканал" – з 25,284 до 31,356 грн/куб.

А найдорожча вода опинилася у Запоріжжі (54,63 грн/куб. за саму воду та водовідведення), Умані (47,92 грн) та Бердянську (47,56 грн). На сайті Нацкомісії у сферах енергетики та комунальних послуг можна ознайомитись з повним списком тарифів.

 • Тарифи на електроенергію

За "світло" українці продовжать платити за фіксованим тарифом, який діє до 30 квітня 2022 року. Вартість одного кіловата в ньому залежить від загального обсягу споживання на місяць:

 • при використанні до 250 кВт-годину тариф становить 1,44 грн/кВт-годину;

 • більше 250 кВт-година місяць – 1,68/кВт-час.

Кабмін очікує зростання тарифів ЖКГ

В уряді ще у травні минулого року підрахували, як зростатимуть тарифи на комуналку 2022-го. При цьому важливо розуміти, що йдеться лише про офіційні прогнози. Це не означає, що ситуація не зміниться та чиновники не змінять рішення. Отже, згідно з офіційним прогнозом:

 • газ подорожчає на 10-16% (до 8,69-9,1 грн за куб);

 • вартість електроенергії не збільшиться;

 • вода подорожчає на 11%;

 • опалення подорожчає на 6% (у Києві, наприклад, до 33,7 грн за куб).

Такі оцінки в Кабміні розробили до того, як ціни на газ у Європі злетіли. Проте також варто враховувати, що "Нафтогаз" і зараз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими від ринкових. Якщо така практика продовжиться і цього року, то подорожчання можна утримати і на рівні 6%.

 

Звернення колективу OBOZREVATEL.

Щоб не пропустити найважливішого – підписуйтесь на наші новини у зручному для вас форматі: Facebook та Telegram

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *