Ринок нерухомості на Волині: яка ситуація з житлом у воєнний час

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Ринок нерухомості на Волині: яка ситуація з житлом у воєнний час
image
Оля Коновалова / 26.04.2022 / 0 Коментарів

Як змінився ринок нерухомості на Волині від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, чи виникають труднощі у переселенців, які орендують помешкання в Луцьку та чи користується попитом житло в передмісті та селі.

Про це під час ефіру на Громадському інтреактивному телебаченні розповів заступник голови Волинського регіонального відділення асоціації фахівців з нехуромості України Валерій Мусійчук.

«Ринок нерухомості зараз безперечно змінився, відповідно зросли ціни. На це є різні причини: закони ринку ніхто не відміняв – якщо попит перевищує пропозицію, то ціна зростатиме так чи інакше. Для декого з людей на сьогоднішній день здавати квартиру це єдине джерело доходу і вони просто не можуть знижувати ціну, хоча багато людей є, які здають житло тільки за оплату комунальних послуг.

Сьогодні однокімнатну квартиру в Луцьку можна зняти починаючи від 4 тисяч, просто кімнату – від 2,5 тисяч, двокімнатну квартиру від 6-7 тисяч і вище. Це залежить від стану квартири, якості ремонту, розташування і так далі.

Чи є пропозиції на 3-4-кімнатні квартири? Так є, адже зазвичай люди втікали цілими родинами. Буває, що і по 6-8 людей одночасно проживають в одній квартирі. Багато людей їдуть зі своїми домашніми улюбленцями, тому шукають житло, де могли б з ними проживати в комфортних умовах.

Чи є попит на житло в селах чи маленьких містечках – я б сказаав не дуже. Безумовно є запити на помешкання, де є ще земельна ділянка, яка допомооже забезпечити якісь засоби для існування, але таких запитів від сили 15%. В більшості все ж люди хочуть жити в комфортни умовах в обласному центрі.

Щодо прибдання нерухомості – на сьогоднішній день реєстри закриті, тому зараз легально придбати квартиру на вторинному ринку практично неможливо. Можна зробити якийсь попередній договір, можуть бути якісь усні домовленості, але ці правочини можуть бути визнані нікчемними на другий день після того як закінчиться війна, тому тут я б не радив. Що стосується первинного ринку, то більшість забудовників Волині продовжують свою роботу. Відтак через їхні відділи продажу чи агентства нерухомості можна знайти якісь помешкання та оформити на нього не право власності, а частку в будинку, який будується чи здається в експлуатацію».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *