Який стаж треба мати українцям, щоб отримувати мінімальну пенсію

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Який стаж треба мати українцям, щоб отримувати мінімальну пенсію
image
Оля Коновалова / 28.07.2021 / 0 Коментарів

Для отримання мінімальної пенсії українцям потрібно буде мати 5 років трудового стажу.

Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає УНІАН. За її словами, максимальні виплати отримають люди з повним стажем.

Пенсія на рівні прожиткового мінімуму буде виплачуватися людям, які пропрацювали 5 років.

«Держава повинна гарантувати людям з повним страховим стажем коефіцієнт заміщення пенсією заробітку не нижче 40%, людям зі стажем 15 років – страхову пенсію, можливо, з більш низьким заміщенням, але за загальною формулою, людям зі стажем від 5 років – допомога від держави для забезпечення принаймні прожиткового мінімуму», – сказала Лазебна.

Як повідомляли, починаючи з 1 січня 2021 року в Україні почали підвищувати пенсії окремим категоріям пенсіонерів. Зокрема пенсії зросли на 300 грн – до 2400 грн, підвищення стосується тих, кому більше ніж 65 років і чий стаж становить 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків.

Підвищення пов’язане зі зростанням мінімальної зарплати в Україні, яку вдруге підвищать з 1 грудня 2021 – відповідно, тоді пенсії зазначеної категорії пенсіонерів зростуть ще раз, з 2400 до 2600 грн.

Крім цього, у 2021 році в Україні двічі підвищать мінімальну пенсію (в цілому на 9,3%) – відповідно зростанню прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *