Є добрі перспективи: Україна спробувала експортувати зерно до Литви залізницею

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Є добрі перспективи: Україна спробувала експортувати зерно до Литви залізницею
image
Оля Коновалова / 21.05.2022 / 0 Коментарів

Україна та Литва спробували налагодити експорт зерна залізницею в обхід білорусі і заявили, що пілотна спроба окупилася.

Про це заявив глава Литовських залізниць Егідіус Лазаускас, повідомляє Центр транспортних стратегій. Подальша частота рейсів визначатиметься потребою компаній у перевезеннях та конкуренцією з іншими перевізниками.

"Поточна ціна – приблизно 60 тисяч євро туди та назад. Питання в тому, скільки б це коштувало, якби таких вантажів було набагато більше, і спрацювала економія на масштабі. У будь-якому разі пілотний транспорт з України окупився: витягли багато уроків і будуть прийняті рішення, як покращити ці послуги, тому що, на наш погляд, є дуже добрі перспективи", - заявив Лазаускас.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Америка допоможе Україні відновити весь парк локомотивів та вагонів

За його словами, зараз планується доставка потягів з вантажами в 1,5 тисячі тонн до Литви раз на тиждень, оскільки Литовські залізниці підписали поки що кілька договорів на перевезення вантажів з України.

Зазначимо, за оцінками ООН, через війну в Україні застрягли близько 25 млн тонн зерна, що вже спровокувало глобальне зростання цін. А на обкладинці травневого журналу The Economist зобразили колоски з черепами, що символізують продовольчу кризу в світі, яка виникла через вторгнення росії на територію України.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *