Єрмак обговорив українську формулу миру з очільниками 30 делегацій

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Єрмак обговорив українську формулу миру з очільниками 30 делегацій
image
Назар Тарадюк / 07.08.2023 / 0 Коментарів

У межах наради щодо реалізації української "формули миру", яка відбувалась 5-6 серпня у столиці Саудівської Аравії Джидді на рівні працівників із національної безпеки та зовнішньої політики, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів зустрічі з очільниками понад 30 делегацій.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що 5 серпня відбулися двосторонні зустрічі з главами делегацій США, Саудівської Аравії, Фінляндії, Японії, Катару, Франції, Німеччини, Іспанії, Норвегії, Туреччини, Польщі та Словаччини.

Під час зустрічі з радником з питань національної безпеки президента США Джейком Салліваном обговорив першочергові оборонні потреби України, зокрема щодо посилення української ППО для захисту портової інфраструктури півдня України.

На зустрічі із генсеком і керівником апарату Офісу президента Фінляндії Хіскі Хауккалою Єрмак обговорив безпекові питання та актуальні потреби ЗСУ, а також залучення Фінляндії до гуманітарного розмінування.

Під час зустрічі з радником із національної безпеки Королівства Саудівська Аравія Мусаїдом бін Мухаммадом Аль Айбаном керівник ОП подякував за підтримку України в умовах збройної агресії росії та за організацію зустрічі у Джидді. Сторони також обговорили можливості розширення двосторонньої співпраці у сферах, що становлять спільний інтерес, а також долучення Саудівської Аравії до перспективних проектів в інвестиційній, агропромисловій та енергетичній сферах.

На зустрічі з дипломатичним радником голови уряду Іспанії Еммою Апарісі йшлося про питання подальшої безпекової підтримки України з боку цієї держави, а також взаємодію з іспанським головуванням у ЄС.

Під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ Японії Сігео Ямадою Андрій Єрмак висловив подяку за потужну підтримку України в межах головування Японії у G7.

На зустрічі з генеральним директором міжнародного департаменту Офісу gрем'єр-міністра Норвегії К'єрсті Андерсен Андрій Єрмак подякував країні за вагому допомогу в протидії агресії росії, зокрема затвердження п’ятирічної програми гуманітарної та безпекової підтримки України.

Під час переговорів із дипломатичним радником президента Франції Еммануелем Бонном ключову увагу приділили безпековій підтримці України з боку Парижа, зокрема посиленню ППО для захисту портової інфраструктури на Півдні країни.

Під час зустрічі з радником Еміра Катару з питань національної безпеки Мухаммадом бін Ахмедом Аль Міснедом відбувся обмін думками щодо реалізації "формули миру" та можливості долучення до цього процесу якомога більшої кількості країн світу, зокрема Катару. Єрмак зазначив, що зазначив, що Катар міг би зробити дієвий внесок у питання звільнення українських полонених, повернення депортованих дітей і забезпечення продовольчої безпеки, зокрема продовження дії "зернової угоди".

На переговорах із головним зовнішньополітичним радником президента Європейської ради Саймоном Мордю Андрій Єрмак відзначив вагому підтримку України з боку ЄС та особисто президента Європейської ради Шарля Мішеля у протидії російській збройній агресії проти України. Особливу увагу приділили поступу України на шляху до вступу в ЄС і прогресу у виконанні семи рекомендацій Єврокомісії, що стане основою для відкриття переговорів про вступ.

Під час зустрічі з головним радником з питань зовнішньої політики та безпеки президента Туреччини Акіфом Киличем ключову увагу приділили спільним крокам із забезпечення функціонування Чорноморської зернової ініціативи.

Під час зустрічі з державним секретарем канцелярії президента Польщі, керівником Бюро міжнародної політики Марціном Пшидачем очільник ОП висловив подяку польським партнерам за всебічну допомогу та солідарність з Україною у протистоянні збройній агресії рф. Співрозмовники докладно обговорили питання забезпечення експорту українського зерна суходолом до країн ЄС в умовах продовження блокади українських портів. Єрмак висловив сподівання, що країни – сусіди України утримаються від запровадження односторонніх обмежувальних заходів на експорт української агропродукції після 15 вересня.

На зустрічі із зовнішньополітичним радником президента Словаччини Яною Кобзовою йшлося про питання взаємодії двох держав у контексті реалізації "формули миру" та підготовки майбутнього Глобального саміту миру.

5 серпня у столиці Саудівської Аравії Джидді розпочалася зустріч щодо пошуку шляхів припинення війни в Україні. До слова, 29 липня ЗМІ повідомили, що на початку серпня Саудівська Аравія має намір прийняти у себе мирні переговори щодо війни в Україні, на які прибудуть високопосадовці з 30 країн. росія не буде на них представлена, однак до заходу долучаться Індія та Китай.

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор 1 серпня заявив, що готовий приєднатися до зустрічі, яку скликає Саудівська Аравія щодо України, лише у випадку, якщо туди запросять і росію.

А в Державному департаменті США поінформували, що візьмуть участь у мирних переговорах щодо України в Саудівській Аравії.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *