За що найчастіше волиняни скаржилися на медиків до НСЗУ

  • Головна
  • НОВИНИ
  • За що найчастіше волиняни скаржилися на медиків до НСЗУ
image
Назар Тарадюк / 07.03.2025 / 0 Коментарів

На медичні заклади Волині в 2024 році до Національної служби здоров’я України надійшло 46 скарг.

Найчастіше вони стосувалися ймовірних поборів, відмов надавати послуги передбачені програмами медичних гарантій і неетичної поведінки людей в білих халатах. Найбільше скарг на Волинську обласну клінічну лікарню та Медоб’єднання Луцької міської територіальної громади. Частину з них НСЗУ задовольнила. Людям навіть повертали неправомірно стягнуті кошти. Інформація про скарги розміщена на сайті НСЗУ, - пише «Сила правди».

На дії волинських медиків у 2024 році до НСЗУ скаржилися 46 разів. Найбільше – 14 разів – нарікали на проблеми у Волинській обласній клінічній лікарні. На другому місці перебуває Медичне об’єднання Луцької міської тергромади – 8 звернень, на Ковельське міськрайонне територіальне медоб’єднання надійшло 6 скарг, а на Нововолинську центральну міську лікарню – 5. 

Скріншот дашборду про зміст і кількість скарг на дії волинських медиків з сайту НСЗУ

Що ж до решти медзакладів Волині, на які з тих чи інших причин нарікали волиняни, то по 2 скарги є у Волинського обласного медичного центру онкології, обласної інфекційної лікарні та Любомльського територіального медичного об’єднання. По одній скарзі НСЗУ отримала щодо 9 медзакладів: Луцької міської клінічної стоматологічної поліклініки, Ратнівської центральної районної лікарні, Волинського обласного госпіталю ветеранів війни, Луцького клінічного пологового будинку, Луцької міської дитячої поліклініки, Волинської обласної психіатричної лікарні, Рожищенського центру первинної медико-санітарної допомоги, Колківського центру первинної медико-санітарної допомоги та Медичного центру реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади. 

До прикладу, торік у жовтні у Волинській обласній лікарні після розголосу в соцмережах та звернення до Нацслужби здоров’я повернули 16,6 тисячі гривень пацієнтці за операцію на коліні, яку повинні були зробити безплатно.

«Перед випискою до пацієнтки звернувся медичний персонал з вимогою «подяки». У неї було три варіанти, як вчинити: відмовитися; у присутності лікарів зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ і запитати, чи такі дії медиків є правомірними, їй відповіли б «ні» і все закінчилося б; заплатити. Жінка обрала останній, сплатила кошти і лише потім повідомила про це свою доньку», – розповів про інцидент Начальник відділу роботи зі скаргами пацієнтів НСЗУ Тарас Стеценко.

Загалом скарг про вимагання грошей за послуги і ліки, які за програмою медичних гарантій мали б бути безплатними, від волинян НСЗУ зареєструвала 15. Із них найбільше – 7 – на дії працівників Волинської обласної клінічної лікарні. Крім того, три подібні претензії були до Медоб’єднання Луцької міської тергромади, дві – до Любомльського територіального медоб’єднання. На інші заклади надійшло по одній скарзі. 

За результатом розгляду звернень про можливі побори, понад третину з них НСЗУ уже визнала справедливими: у шести випадках медзакладам висунули претензії щодо виправлення порушень. У двох випадках представники Ковельського МТМО та Волинської обллікарні заперечили порушення. Частину претензій, які надійшли наприкінці 2024-го ще перевіряють, з’ясовуючи деталі або в медзакладах, або в скаржників.

Наступна суттєва за кількістю категорія скарг – на відмову медиків надавати медичні послуги, передбачені програмою медичних гарантій, або ж укладати декларації. Цих звернень було 10. Тричі пацієнти висловлювали такі претензії до Ковельського міськрайонного територіального медоб’єднання, двічі – до Волинської обласної лікарні і стільки ж скаржилися на Нововолинську центральну міську лікарню. За підсумком розгляду, за 4-ма скаргами НСЗУ вимагає у керівників медзакладів виправити помилки. 

А ще пацієнти-волиняни 9 разів повідомляли про неякісні медичні послуги. Два з них стосуються Медоб’єднання Луцької міської громади.

Крім того, на Волині пацієнти п’ять разів скаржилися на неетичну поведінку медиків, двічі – на створення фіктивних електронних медичних записів чи декларацій, по одному разу на недотримання електронної черги, неналежну організацію роботи закладу, недотримання графіків. У цій категорії скарг у НСЗУ, до прикладу, відзвітували, що розібралися зі створенням фіктивних електронних медичних записів у Волинській психіатричній лікарні та Луцькому медоб’єднанні й поновили права пацієнтів.

У 2024 році за результатами публікації про те, як у поліклініці Волинської обласної інфекційної лікарні видавали студентам фіктивні довідки для поселення в гуртожитки і складали виручену за них готівку до шухляд, скаржилися до Національної служби здоров’я України і журналісти. У цьому відомстві тоді повідомили, що їм не вистачає даних, аби розібратися в цій справі. 

«В залежності від того, чи вказана медична послуга, зокрема обстеження лікарем – дерматовенерологом, проводилося за електронним направленням лікаря ПМД або лікаря – спеціаліста, чи при самозверненні без наявності такого, послуга може бути платною або надана у рамках програми медичних гарантій за кошти державного бюджету, тобто безоплатною для пацієнта… Викладеної Вами інформації недостатньо для з’ясування фактичних обставин», – йдеться у відповіді НСЗУ від 26 листопада 2024 року.

Щоправда до медиків таки застосували дисциплінарне стягнення.

Станом на початок березня у 2025 році до Національної служби здоров’я України надійшло ще 6 скарг від волинян. Чотири із них стосуються вимагання грошей за послуги і ліки, які за програмою медгарантій мали б бути безплатними, у Медоб’єднанні Луцької громади. НСЗУ зараз з’ясовує, чи справедливі претензії. З-поміж інших, зафіксували нарікання на якість медпослуг у товаристві з обмеженою відповідальністю «Медикал Плюс». 

Згідно зі статистикою про кількість скарг на медичне обслуговування, Волинь перебуває у списку з 24 областей та міста Києва на 15-й позиції.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *