Загострення в Афганістані: щонайменше п’ятеро осіб загинули в аеропорту Кабула, – ЗМІ

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Загострення в Афганістані: щонайменше п’ятеро осіб загинули в аеропорту Кабула, – ЗМІ
image
Оля Коновалова / 16.08.2021 / 0 Коментарів

Радикальний ісламістський рух «Талібан» продовжує наступ в Афганістані.

Таліби активізували свій наступ на тлі виведення сил НАТО та союзників з Афганістану. Про це повідомляє Укрінформ.

У вівторок, 10 серпня, вони захопили місто Фарах на заході країни, яке є адмінцентром однойменної провінції.

Згодом взяли під свій контроль основні урядові об'єкти міста, включаючи штаб-квартиру поліції, місцеву адміністрацію та в'язницю. Урядові підрозділи відступили до військової бази. Фарах зі 128 тисячами мешканців розташований на річці Фарахруд.

Безпекова ситуація у провінції в останні роки була напруженою.

Бойовики «Талібану» заявили, що увійшли до президентського палацу в столиці Афганістану Кабулі.

Тим часом уряд Данії евакуює нинішніх та колишніх працівників посольства Данії або збройних сил Данії в Афганістані через погіршення ситуації з безпекою. Також Данія надасть тимчасовий дозвіл на проживання людям, які працювали два останніх роки у посольстві, та їхнім близьким родичам.

Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Афганістані утриматися від поїздок до цієї країни, а тим, хто перебуває там – негайно виїжджати.

Представник талібів стверджує, що незабаром рух офіційно з президентського палацу в столиці Кабулі проголосить встановлення Ісламського емірату Афганістан.

Як відомо, саме так називалася країна при попередній владі талібів, яка була повалена силами під проводом США після теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку.

Через взяття під контроль «Талібаном» столиці Афганістану, з Кабула українським літаком евакуювали 80 осіб, у тому числі 8 українців.

Два офіційні представники «Талібану» заявили у неділю, що в Афганістані не буде жодного перехідного уряду, а натомість таліби очікують повної передачі влади до своїх рук. президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул.

Великі авіалінії змінюють маршрути польотів, щоб уникнути повітряного простору Афганістану після того, як Талібан взяв під контроль президентський палац у Кабулі. Понад 60 країн опублікували спільну заяву, в якій йдеться, що афганцям та іншим громадянам, які бажають залишити Афганістан, має бути дозволено вільний виїзд.

Серед підписантів - США, Австралія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Республіка Корея, Катар і Велика Британія.

У заяві країни зазначили, що «афганський народ заслуговує на те, щоб жити в безпеці та з гідністю. Ми, міжнародна спільнота, готові допомогти йому».

Сьогодні, щонайменше п'ятеро людей загинули в понеділок, коли сотні людей намагалися силоміць проникнути в літаки, що вилітали з афганської столиці після того, як угруповання «Талібан» взяло під контроль Кабул.

За інформацією одного з очевидців, він побачив, як тіла п’яти жертв вантажили в автомобіль. При цьому інший очевидець повідомляє про те, що поки немає точної інформації про те, за яких саме обставин загинули люди.

Американські військові зараз контролюють повітряний рух на аеродромі для забезпечення евакуації громадян США та країн-союзників.

Як пише ВВС, з'явилося кілька відео того, як люди вибігають на злітно-посадкову смугу аеропорту і намагаються сісти в літаки.

Є повідомлення про те, що рейси США, які вивозять дипломатичний персонал з країни, мають пріоритет, що викликає гнів у афганців і призводить до ще більшого хаосу та плутанини.

Бойовики радикального руху «Талібан» почали відбирати зброю у мирних жителів Кабула через те, що вона їм, мовляв, уже не потрібна.

 «Ми розуміємо, що люди тримали вдома зброю для самозахисту. Тепер вони в безпеці. Ми не образимо невинних мирних жителів», - заявили в Талібані.

Окрім того, згідно з інформацією журналістів, бойовики почали навідуватися до приватних компаній та цікавитися зброєю місцевої охорони.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *