Законопроєкт про «заборону упц мп»: у Раді заблокували трибуну

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Законопроєкт про «заборону упц мп»: у Раді заблокували трибуну
image
Назар Тарадюк / 23.07.2024 / 0 Коментарів

На погоджувальній раді фракція «Слуга Народу» разом із «залишками ОПЗЖ» проголосували проти внесення законопроєкту про заборону релігійних організацій, повʼязаних з росією, до порядку денного парламенту.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Як зазначив депутат Ярослав Железняк, через це низка нарепів заблокували трибуну Верховної Ради.

Після цього, як повідомив Железняк, низка депутатів заявили, що після двох перших голосувань — про продовження воєнного стану та мобілізації — блокуватимуть трибуну через відмову коаліції ставити закон про упц мп.

«І виглядає так, що це буде на декілька днів», — додав Железняк.

О 13:17 Железняк повідомив, що трибуна Верховної Ради вже заблокована депутатами, які вимагають розгляду закону проти упц мп. Подальші засідання парламенту скасували. Наступні за графіком — вже в серпні.

Нагадаємо, 19 жовтня 2023 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт закону № 8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», який Кабінет Міністрів подав до парламенту ще в січні 2023 року. Він передбачає заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі, що здійснює збройну агресію проти України.

У березні 2024-го Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити цей законопроєкт в другому читанні та в цілому. Діяльність релігійних організацій, керованих з держави-агресора, буде припинятися за чіткою процедурою: релігієзнавча експертиза, припис про усунення порушень і судова заборона в разі недотримання закону.

У листопаді 2023-го низка нардепів від «Слуги народу» і колишньої «ОПЗЖ» збирали підписи до спікера Руслана Стефанчука із закликом відправити затверджений в першому читанні законопроєкт «про заборону упц мп» до Венеційської комісії, щоб зірвати його подальше просування. Головний акцент у зверненні робився на нібито порушенні прав людини і переслідуванні громадян за релігійною ознакою.

Раніше Служба безпеки України ініціювала законопроєкт про розширення переліку підстав для заборони релігійних організацій. Зокрема, СБУ запропонувала припиняти діяльність релігійних організацій, уповноважені особи яких засуджені за злочини проти національної безпеки України, пропаганду війни й участь у ній на боці агресора, порушення рівноправності громадян, участь у терористичних актах тощо. 

Загалом за даними СБУ від початку повномасштабної війни до жовтня 2023 року в Україні відкрили 68 кримінальних проваджень щодо представників упц мп, з яких 14 — митрополити церкви. Серед викритих злочинів — 20 фактів держзради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору, 18 проваджень щодо публічної агітації до релігійної ненависті, продажу вогнепальної зброї та поширення дитячої порнографії. 26 фігурантам-представникам упц мп повідомили про підозру, а 19 зловмисників уже отримали судові вироки.

За даними КМІС, станом на квітень 2024 року, 83% опитаних українців вважають, що держава тією чи іншою мірою має втрутитися в діяльність упц мп, зокрема 63% підтримують повну заборону цієї церкви.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *