«Зелений кардинал»: Єрмак - у рейтингу Politico

image
Назар Тарадюк / 28.11.2023 / 0 Коментарів

За версією видання Politico глава Офісу президента України Андрій Єрмак потрапив до рейтингу найвпливовіших людей Європи в категорії "діячі".

Його називають "зеленим кардиналом" України. Про це інформує УП з посиланням на Politico.

"Андрія Єрмака в деяких колах називають "зеленим кардиналом" Києва. Це пов'язано з тим, що Єрмак очолює офіс президента України Володимира Зеленського, чиє прізвище походить від східнослов'янського слова "зелений", а також з тим, що він має звичку відвідувати фотосесії у вбранні кольору хакі у стилі мілітарі...

Єрмак є натхненником прагнення Києва до співпраці з країнами, що розвиваються, з метою вирвати їх з теплих (і багатих на нафту) обіймів російського президента володимира путіна.

Оскільки власні закордонні поїздки Зеленського обмежені, Єрмак їздив у відрядження по всьому світу від імені свого боса, зустрічався з іноземними високопосадовцями, проводив переговори та укладав угоди (що, згідно з Конституцією України, має належати до компетенції президента, а не його заступника)", - інформують у виданні.

Єрмак став четвертим у списку "діячів" за версією Politico. Його випередив президент Франції Еммануель Макрон та президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн. Після Єрмака у рейтингу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

У виданні зазначають, що у 2024 році, Зеленський може зіткнутися з перевиборчою кампанією в середині війни, а "перспектива тривалого вторгнення підриває суспільну мораль всередині країни", тому Єрмак буде "ще більш важливим як посередник президента – і його амортизатор".

Ймовірним, найбільшим досягненням Єрмака називають "залучення Китаю за стіл переговорів під час мирних переговорів у Саудівській Аравії" в серпні минулого року.

Інший проєкт Єрмака: розширення - і посилення - антиросійських санкцій як співголови (разом з Майклом Макфолом, колишнім послом США в росії) Міжнародної робочої групи з питань російських санкцій, яку прозвали Експертною групою Єрмака-Макфола.

"У той час, як Україна розгортає кампанію зі вступу до ЄС і НАТО і водночас бореться за повернення своєї території, Єрмак отримав величезну (дехто вважає, що надмірну) владу як ключовий гравець у воєнному кабінеті Зеленського. Він фактично тримає кермо влади в уряді та парламенті України, дозволяючи своєму босу зберігати руки (і свій міжнародний імідж) чистими", - йдеться в повідомленні.

Важливо: Відзначимо, що Politico щороку публікує власний рейтинг найвпливовіших людей Європи. Окрім найвпливовішої людини на континенті, список розділений на три категорії - "діячі", "руйнівники" та "мрійники".

Наразі видання опублікувало загальні списки у кожній категорії, але не назвало тих, хто очолив рейтинг і став найвпливовішою людиною Європи і лідера кожної з категорій. Лідерів оголосять пізніше 28 листопада.

Торік найвпливовішою людиною Європи за версією видання став президент України Володимир Зеленський. 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *