Зерновий коридор: Україна експортувала перший мільйон тонн агропродукції

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Зерновий коридор: Україна експортувала перший мільйон тонн агропродукції
image
Оля Коновалова / 27.08.2022 / 0 Коментарів

За серпень “зерновим коридором” із розблокованих українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний” уже вдалось експортувати 1 млн тонн агропродукції.

Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України.

За цей період із трьох портів Великої Одеси вийшли 44 судна, пунктами призначення яких є 15 країн світу.

“Менше ніж за місяць перший мільйон тонн українського продовольства в рамках «зернової ініціативи» відправлено на експорт. Для порівняння, практично стільки ж агропродукції сумарно було експортовано автотранспортом за період з березня цього року”, – прокоментував міністр Олександр Кубраков.

За його словами, для експорту минулорічного та цьогорічного врожаю потрібно вийти на перевалку не менше ніж 3 мільйони тонн на місяць із трьох портів Великої Одеси.

“Вдячний нашим партнерам з ООН та Туреччини за співпрацю. Сподіваюсь, що ми разом не тільки збережемо існуючу динаміку, але й суттєво збільшимо обсяги перевалки”, – зазначив міністр.

Передісторія

22 липня в Стамбулі відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для експорту зерна. Документ, що має назву “Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів”, був підписаний окремо Україною з Туреччиною та ООН (міністром інфраструктури Олександром Кубраковим), а також росією з Туреччиною й ООН (міністром оборони Сергієм Шойгу).

Угода передбачає, що контроль за портами “Одеса”, “Чорноморськ” і “Южний” повністю залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив, не передбачається.

Відповідно до угоди у Стамбулі під егідою ООН створено Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого увійшли представники України, Російської Федерації, Туреччини і ООН. Цей центр здійснює загальний нагляд за дотриманням Ініціативи. Ним створено інспекційні групи.
Усі торговельні судна, які беруть участь у цій Ініціативі, підлягають інспекції, яку проводить інспекційна група в гаванях, визначених Туреччиною, на вході/виході до/з Турецької протоки.

Документ не передбачає послаблення санкцій щодо росії, а також транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.

Договір діятиме 120 днів із дати підписання і буде автоматично продовжений, якщо ні одна зі сторін не повідомить, що хоче його припинити.

23 липня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу “Калібр”. Дві ракети влучили в об’єкти інфраструктури порту.

Попри все, 1 серпня з Одеси в рамках “зернового коридору” вийшло перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з 26 тис. тонн української кукурудзи. Надалі перевезення морем продовжилися з трьох портів Одещини.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *