Луцьку багатоповерхівку два роки не можуть ввести в експлуатацію

image
Назар Тарадюк / 29.12.2023 / 0 Коментарів

У Луцьку без належних дозвільних документів та з суттєвими порушеннями, через що заручниками афери стали десятки сімей, звели 144-квартирну багатоповерхівку «River House», тому її вже два роки не можуть ввести в експлуатацію.

За законом він вважається незавершеним, тож оформити право власності на придбані квартири неможливо. Попри це, частина багатоповерхівки вже заселена. Деякі власники нерухомості живуть там без прописки та жодних гарантій, інші ж «побоюються неприємностей», тож навіть не наважуються розпочати ремонт. Де джерело усіх цих проблем і чого чекати покупцям квартир, – з’ясував Центр журналістських розслідувань «Сила правди». 

«Я – пенсіонерка, мені треба прописка, субсидія»

Волинянка Ніна Швайко придбала квартиру у «Рівер Хаусі» близько двох років тому, однак досі не змогла переїхати у нове житло. Жінка не може зареєструвати право власності, а її сім’я – прописатися у квартирі.

«Я ще не проживаю там. Ця ситуація перешкоджає прописці і, відповідно, подальшій соціалізації, бо дитині трьох років потрібен садок, сімейний лікар. Тому ми не маємо можливості переїхати. Ці питання не можна вирішити, поки ми не пропишемося у своїй квартирі», – зазначила Ніна Швайко.

Досі не поселилася у новому житлі й Руслана Данилюк. Жінка каже, що без права власності побоюється навіть розпочинати ремонт.

«Я ще не підписувала навіть акт прийомки (документ, який засвідчує передачу товару від постачальника до покупця). Не заїжджаю, бо там нібито згідно договору ми не маємо права робити ремонт. Ну, напевне, людям дозволили, я не знаю. Не починаю, щоб потім не було неприємностей. Люди вклали гроші, вони хочуть мати документальне підтвердження, що вони є власниками», – розповіла Руслана Данилюк.

Деякі власники нерухомості в «Рівер Хаусі» планують заїхати у свої квартири лише після введення будинку в експлуатацію. Фото з сайту житлового комплексу

А от пенсіонерка пані Агнеса таки наважилася переїхати до нового помешкання. Жінка проживає у «Рівер Хаусі» вже пів року. Каже, найбільша проблема – не може оформити субсидію.

«Ми живемо без прописки. Ви розумієте, я пенсіонерка, мені треба прописка, мені треба субсидія», – зазначила пані Агнеса.

Є незручності й з оплатою комунальних послуг. Новобудова ще не введена в експлуатацію, тож фактично здійснюється постачання на будівництво, й місцеві мешканці розраховуються за світло та воду із забудовником. Лише за газ місцеві жителі наразі платять самостійно. Його подача здійснюється до не введеного в експлуатацію об’єкта на основі внутрішніх положень постачальника, які діють в умовах воєнного стану.

«Стадія ремонту, жити там можна, але звичайно, що, комунальні послуги не приймають так, як потрібно. Тільки газ можна оплачувати, відповідно й ОСББ створити не можна», – розповіла Світлана Гуменюк

«За газ я вже плачу в «Волиньгаз». За воду і за електрику ми сплачуємо в Наталії (у відділі продажу, – авт.). Вона каже, скільки кіловат, скільки кубів води», – зазначила ще одна мешканка «Рівер Хаусу».

Також у місцевих жителів є питання до обслуговування будинку.

«Жителі форсували за той дитмайданчик, вони його отримали, але який-небудь. Забудовник виконує все, що вони кажуть, але отак, «на відчепіться». У мене були проблеми із сантехніком, якого поставив забудовник. Він взяв 500 гривень за пуск води, просто включив кран… Мої сантехніки прийшли, зробили те саме. То він сказав, що так не можна», – зазначила ще одна жителька багатоповерхівки.

Проблеми з документами та роки обіцянок замість «абсолютної надійності» 

Багатоквартирний житловий будинок «River House» на вулиці Шевченка, 13 у Луцьку звели компанії, що належать родині місцевого бізнесмена Максима Алфьорова: ТОВ «ЖК Шевченка» та ТОВ «Волиньторгхліб».

Будувати багатоповерхівку почали у листопаді 2016 року. Планували звести житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення та облаштувати прибудинкову територію. Зокрема, місце для вигулу домашніх тварин, зону барбекю, футбольне та гімнастичне поля, територію для занять силовими видами спорту, дитячі майданчики, покласти бігові та велосипедні доріжки, а також встановити пірс для любителів риболовлі.

Макет забудовника щодо вигляду прибудинкової території

«Рівер Хаус» під час будівництва

Поки на території, площею близько 1,04 гектара тривали роботи, на сайті житлового комплексу майбутніх власників нерухомості зустрічали словами «ЖК «River House» – світ абсолютної надійності…», обіцяли комфортне проживання у просторих квартирах, зручне розташування та неймовірні краєвиди на річку Стир.

До липня 2020 року частину квартир вже продали. Попри те, що у той час ЗМІ вже почали писати про численні проблеми з документами на будівництво багатоповерхівки. Нині, зі слів забудовника, реалізовані всі 144 квартири: 108 однокімнатних та 36 двокімнатних. 

«Про те, що в будівництві є проблеми з документацією, нам ніхто не повідомляв. Я купувала будинок у липні 2021 року, тоді здача була заявлена до кінця року. Пані Наталія з відділу продажу обіцяла, що в наступному кварталі будинок буде зданий. Коли цього не сталося, казала: «Готується документ на Київ. Все добре, не переживайте, будинок буде зданий». А тепер це вже два роки тягнеться», – зазначила Ніна Швайко.

«Коли купували, подивилися документи. Здалося, що ніби все є. Він мав бути зданий, якщо я не помиляюся, до 30.06.2020. Потім вони обіцяли до грудня 2020 року. І потім почалося… Людям, які там вже живуть, конче потрібно, щоб будинок здали в експлуатацію. Газ підведений, електрика підведена, вода підведена. Будинок функціонує. Причина, чому він не здається, невідома», – зазначила ще одна власниця житла в «Рівер Хаусі».

«Коли ми брали квартиру, нам обіцяли, що протягом пів року закриють це питання, але кожного разу розказують, що, можливо, через місяць чи два, і так вже тягнеться два роки», – розповіла Світлана Гуменюк.

«Казали, що можливо там буде затримка три місяці, максимум півроку. Але вже, напевно, два роки минуло», – зазначила Сніжана Кревська.

«Мені обіцяли, що здача будинку буде у 2021 році. У відділі продажу скільки разів брехали про термін здачі… Але, якщо чесно, мені це питання не горить, не принципово, коли його здавати», – зазначила ще одна жителька, яка проживає у новому помешканні пів року.

Аби пришвидшити вирішення цього питання, місцеві мешканці створили ініціативну групу, яка регулярно веде переговори із забудовником та Луцькою міською радою. Її керівник Володимир Склянчук вважає, що питання з експлуатацією будинку затягує Луцька міська рада.

«Винна в цьому на сьогоднішній день місцева влада. Це моя суб’єктивна думка. Ми зверталися до Поліщука і директора департаменту містобудування Веніаміна Туза. Вони надавали відповіді, але без конкретики. Просто водять носом по батареї. Купівля в законний спосіб відбувалася. Проблеми з’явилися в подальшому. Мешканці в тому взагалі не винні. Вони є заручниками ситуації. Певною мірою, не всю інформацію забудовник доніс людям, які інвестували свої кошти. А це рано чи пізно спливає», – зазначив Володимир Склянчук.

Втім, вочевидь, забудовник не поспішав доносити своїм клієнтам інформацію щодо введення будинку в експлуатацію й після заселення новобудови, адже навіть не з’явився на збори мешканців, які відбулися у червні 2023 року. Натомість передав жителям лист й продовжив годувати обіцянками.

«У зв’язку з військовим станом виникла затримка із затвердженням Луцькою міською радою плану детального планування по вул. Шевченка, 13. Забудовник працює над  введенням будинку в експлуатацію і постарається отримати сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію до кінця 2023 року», – йдеться у листі.

Чому «Рівер Хаус» не введений в експлуатацію?

Згідно з даними Реєстру будівельної діяльності, у травні 2022 року ТОВ «ЖК Шевченка» звернулося до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради щодо прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію. Однак, забудовник отримав відмову. Інспектор архбудконтролю виявив суттєві розбіжності з проєктом будівництва щодо площі будівлі, її висоти та кількості поверхів. Більше того, підприємство не мало чинних містобудівних умов та обмежень. Документ, який фактично є дозволом на будівництво, компанія «ЖК Шевченка» отримала у 2016 році, а у 2021 році його скасували внаслідок поділу земельної ділянки. Нові ж містобудівні умови та обмеження фірмі так і не видали.

Вдруге, за словами керівника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцькради Владислава Троця, ТОВ «ЖК Шевченка» про отримання сертифіката готовності на об’єкт ще не зверталося.

«Було передбачено побудову певної кількості поверхів, а по факту побудовано на один поверх більше. Це найсерйозніше порушення, яке було виявлено під час перевірки. Наразі об’єкт будівництва не зданий в експлуатацію. Будівельні роботи не завершені. Я думаю, як вони будуть здавати об’єкт в експлуатацію, ми тоді будемо знову перевіряти всі ці факти», – зазначив Владислав Троць.

Владислав Троць каже, що забудовник ще не подавав оновлену документацію.

Раніше відділ державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради вже перевіряв будівництво «Рівер Хаусу» за зверненням депутата Луцької міської ради Аркадія Соломатіна, який засумнівався у його законності. 

Тоді інспектори виявили кілька порушень. Найсуттєвіше – невідповідність технічній документації. Згідно з декларацією про початок виконання робіт, у будинку мало бути дев’ять житлових поверхів, плюс технічні – підвал та горище. Однак, під час перевірки виявилося, що підвал є наземним, на рівні ліфта та під’їзду будинку, тож не є технічним. Схожа історія і з так званим горищем, яке має висоту повноцінного поверху, доїзд ліфта, вікна та балкони. Тож інспектори вирішили, що по факту будівля одинадцятиповерхова.

Тоді заступник начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Сергій Літвицький зобов’язав ТОВ «ЖК Шевченка» призупинити будівництво до усунення порушень. Компанію оштрафували на 777,7 тисячі гривень.

Однак, забудовник не погодився з цим рішенням та оскаржив його у Волинському окружному адміністративному суді, який у червні 2021 року визнав постанову про проведення позапланової перевірки та припис про усунення порушень протиправними і скасував їх.

У суді компанія змогла довести, що перший поверх, який інспектори назвали повноцінним, по завершенню будівництва таки стане підвалом, бо планується підйом рівня ґрунту на два метри під час робіт з благоустрою, а також те, що одинадцятий поверх є так званим горищем, адже там відсутні міжкімнатні перегородки, немає поділу на квартири та доступу до ліфта.

Також у рішенні йшлося, що на верхньому поверсі не передбачена газифікація, не проведена мережа каналізації, водопроводу та вентиляції, а влаштування віконних прорізів здійснюється відповідно до креслень. Тож будівельні роботи відповідають проєктній документації.

«І наказ, і направлення, і припис, ці всі документи вони оскаржили до суду. Суд першої інстанції задовольнив вимоги позивача. Суд другої інстанції, апеляції, залишив рішення першої інстанції без змін. Ми подавали касацію двічі, але в Києві не прийняли наші документи. Ми зі своєї сторони констатували факт лишнього поверху, факт порушення, відхилення від документації. А яким чином суд приймав свої рішення? У нас такої інформації немає», – зазначив начальник відділу архітектурно-будівельного контролю Владислав Троць.

За словами експерта з проблемних питань містобудування Георгія Могильного, нині довести у суді, що горище насправді є повноцінним поверхом, майже неможливо.

«За державними будівельними нормами верхні технічні поверхи в кількість поверхів не рахуються. Довести, що в них останній поверх – це не технічний поверх, ну неможливо, я вам чесно кажу. Немає вимог до горища. Як хочуть, так проєктують. Якщо там немає перегородок всередині, вони скажуть: а де ви бачите тут квартири?» – каже Георгій Могильний.

По документах горище та підвал, а насправді – квартири преміум-класу та офіси?

Журналісти вирішили на власні очі переконатися, чи дійсно перший та останній поверхи є технічними приміщеннями і непридатні для проживання або комерційного використання.

З вулиці добре помітно, що так званий підвал висотою не відрізняється від житлових поверхів, там великі вікна, є кілька окремих входів зі скляними дверима. В одному з таких «підвальних» приміщень нині функціонує волонтерський центр. Вхід до під’їздів будинку розташований на тому ж рівні і аби потрапити на перший житловий поверх потрібно піднятися ліфтом на другий поверх будівлі.

Позаду будинку помітно асфальтове підвищення, схоже на пандус. Однак, його призначення місцевим жителям невідоме. Можливо, це і є спроба підняття рівня ґрунту, про яке йшлося в проєкті будівництва.

Що ж знаходиться на одинадцятому поверсі з’ясувати було складніше. Втім, з вулиці помітно, що на так званому горищі встановлені панорамні вікна з балконами. Вони навіть більші, ніж на інших поверхах.

Хоча по документах будинок має дев’ять житлових поверхів, підвал та горище, ліфтом можна доїхати на одинадцятий. Перший, так званий підвал, у ньому позначений цифрою нуль. Далі йдуть кнопки від 1 до 9 – житлові поверхи. Вище, згідно з документами, має бути горище. У ліфті є кнопка з цифрою 10. Втім, скористатися нею не можна – кнопка знаходиться під замком.

Для того, щоб піднятися на верхній поверх, потрібен індивідуальний ключ.

Потрапити на поверх сходами також не можна, бо двері зараз зачинені.

Вхід на так зване «горище» нагадує власний під’їзд.

Аби з’ясувати, що ж насправді знаходиться за зачиненими дверима одинадцятого поверху, журналістка зателефонувала у відділ продажу ЖК «Рівер Хаус» у ролі покупця. За легендою, шукали квартиру з панорамними вікнами для молодої пари. Менеджерка з продажу зазначила, що квартири в «Рівер Хаусі» вже розпродані, однак… не елітні.

– Ми з чоловіком зараз шукаємо квартиру, от приїхали з Києва. Нам потрібна двокімнатна, але дуже хочемо, щоб були панорамні вікна. На фото видно, що у вас на одинадцятому поверсі дуже гарні вікна, – цікавимось.
– На даний момент поки що не продаємо цей верхній поверх. Якщо будемо планувати, то там десь орієнтовно буде більше як тисячу доларів за квадратний метр.
– А там ще не продані квартири?
– Ще поки їх не продавали, це є в планах, але поки ще їх не виставляли. Там вільне планування, мало перегородок, тобто вже кожна людина під себе може придумати свій план. Там велика площа. 
– Скажіть, а там є доступ до ліфта? 
– Дивіться, 10 поверх, він іде як 11, він взагалі індивідуальний. Туди можна тільки заїхати на особистому ключі. Тобто всі, хто хоче і не хоче не можуть туди потрапити. 
– А коли ви зможете їх продавати?
– Сьогодні поспілкуюся і дізнаюся, що робитимемо по цих квартирах. Там вже нічого не добудовується, просто власники планували, ніби як собі забрати верхній поверх. Я до вас наберу. 

Судячи з розмови, на так званому «горищі» таки планується облаштування квартир. І не просто квартир, а VIP-житла, куди можна буде потрапити лише з індивідуальним доступом. Цінити таку нерухомість збираються від тисячі американських доларів за квадратний метр. А це суттєво дорожче, ніж на звичайному житловому поверсі.

Фото з середини нібито горища вдалося відшукати у соціальних мережах та отримати від представника забудовника.

Так будували, що захопили комунальну землю

Також забудовник допустив порушення, які стосуються благоустрою прибудинкової території. Зона барбекю, дитячий і спортивний майданчики компанія облаштувала за межами призначеної для будівництва орендованої ділянки, тобто фактично на комунальній землі, яка є набережною річки Стир.

Прибудинкова територія «Рівер Хаусу» розташована на комунальній землі.

Про те, що у жителів будинку буде власна набережна, інформували на сайті ЖК «Рівер Хаус». За словами директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради Веніаміна Туза, такі заяви не відповідали дійсності, адже ця земля належить громаді.

«Дитячі майданчики знаходяться на території комунальних земель в прибережній смузі річки Стир. Цю землю ми не можемо надавати в оренду. Фактично вона має обслуговуватися комунальними службами. Після того, як сформується ОСББ, благоустрій цієї ділянки, а це дороговартісний процес, може лягти на плечі людей, які там мешкають. Взагалі спочатку було передбачено, що забудовник займеться благоустроєм не лише біля Стира, а й ділянкою через річку, але цього так і не зробили», – зазначив Веніамін Туз.

«На земельній ділянці, що була виділена для будівництва житлового комплексу, немає ні благоустрою, ні парковок…»

ТОВ «ЖК Шевченка» дійсно мав облагородити прибережну зону річки з обох сторін. Саме з цим усним, не підтвердженим жодними документами зобов’язанням, Луцька міська рада віддала фірмі родини Алфьорових прилеглу ділянку для будівництва багатоповерхівки.

Однак, як тільки забудовник почав розчищати береги по обидва боки річки Стир, його зупинила прокуратура через відсутність необхідних дозвільних документів. У результаті, компанія облаштувала лише той берег Стира, який знаходиться поблизу об’єкта будівництва, й влаштувала там зону відпочинку, яку згодом загородила парканом.

Нині набережна, яка є комунальною землею, під замком, а доступ до неї є лише у жителів «Рівер Хаусу». 

За словами місцевої жительки, у відділі продажу власникам квартир обіцяють загородити цю територію надійніше.

«Забудовник сказав, що зробить закриту територію і у нас буде свій в’їзд. Я слухаю і думаю: по законодавству ж доступ до річки має бути у всіх. А вони хочуть закрити на зовсім. Я не думаю, що це вийде, бо там часто ДСНС тренуються… Зараз поставили хвіртку, закрили», – розповідає жінка.

За словами експерта з проблемних питань містобудування Георгія Могильного, обмежувати доступ до комунальної землі, місць загального користування, а тим більше річки, забудовник не має права.

«Це самовільне зайняття земельної ділянки. Тобто вони не мають права там взагалі нічого огороджувати, тому що це не їхня земля. Це прибережна захисна смуга. Це взагалі-то кримінальний злочин. Місцева влада має право спиляти цей паркан і виписати штраф за порушення благоустрою, навіть якщо кримінальну справу не відкривають», – зазначив Могильний.

Він також каже, що згідно з законодавством, прибудинкова територія є обов’язковою для багатоквартирного житлового будинку й має бути розташована в межах ділянки, на якій знаходиться багатоповерхівка.

«Це обов’язково, тому що є обмеження дуже жорсткі по щільності забудови і кількості мешканців на ділянці. По нормативах, зазвичай, шість квадратних метрів прибудинкової території має припадати на одного мешканця», – зазначив Георгій Могильний.

Експерт з проблемних питань містобудування Георгій Могильний.

Нині директором Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖК Шевченка» є Віктор Бортнік. Журналісти вирішили запитати у керівника підприємства про проблеми зі здачею багатоповерхівки. Однак, відшукати його було непросто. На телефонні дзвінки директор не відповідав. У відділі продажу «Рівер Хаус» працівник, який представився охоронцем й відмовився називати своє ім’я, порадив їхати до офісу фірми на Карбишева, 1 – де і базується основний офіс компаній родини Альфорових. 

«Рівер Хаус» не вводять в експлуатацію через «творче бачення архітектора»

За цією адресою журналісти зустріли юриста компаній Максима Алфьорова, зокрема й «ЖК Шевченка», Сергія Гапона. Він запевнив, що організує інтерв’ю з директором фірми Віктором Бортніком й незабаром журналісти прибули на місце зустрічі – у відділ продажу ЖК «Рівер Хаус».

Виявилося, що Віктор Бортнік, це той самий чоловік, який кілька днів тому переконував, що працює охоронцем й не має діла до експлуатації будинку.

Директор компанії «ЖК Шевченка» Віктор Бортнік

Таку поведінку Віктор Бортнік не пояснив. А також не зміг конкретно відповісти на жодне з питань. Відтак ініціативу перехопив юрист Сергій Гапон.

Адвокат компанії-забудовника Сергій Гапон каже, що у компанії роблять все можливе, аби якомога швидше ввести будинок в експлуатацію.

За його словами, одинадцятий поверх таки є технічним і квартири там наразі не продають. А панорамні вікна на горищі називає «творчим баченням архітектора».

«Шеф вирішив трохи заробити і собі останній поверх зробити. Там планувалося зробити повноцінний поверх при умові, якщо буде дозвіл. По факту там зараз горище. Там нема квартир, там нічого немає. Ліфт ходить, я згідний. Коли прийшла перевірка, вони сказали, що перший та останній поверх не відповідають державним будівельним нормам. Якщо інвентаризація встановила, що це горище, то це горище. Питань не має бути. По тому проєкту, який ми здавали в 2021 році, це підвал і горище. А в когось, вибачте, дача на 300 квадратів… Це творче бачення архітектора», – зазначив юрист компанії Сергій Гапон.

Він також переконує, що проблем з документами у компанії немає, а Луцька міська рада навмисно затягує процес здачі будинку в експлуатацію.

«Виходить, що міська рада тормозить весь процес. Вона має нам видати містобудівні умови, дай Бог, видасть. І ми тоді отримаємо, ну, ДПТ затвердить, містобудівні умови видасть. Ми вже ДПТ проходили, тобто план детального планування забудови. Ми ще в 2016 році це зробили. А вони говорять, він незаконний. Вони придумали внесення змін. Ну, це такий спосіб. Ми несемо витрати від 60 до 100 тисяч гривень на компенсацію різниці між комунальними платежами і комерційними. Ми зацікавлені введенням в експлуатацію. Ми навіть готові віддати те горище, віддати той підвал. І коли цей будинок буде зданий, ОСББ може там що хоче робити. Проголосувати, пройти експертизу, зробити дозвіл на реконструкцію, зробити там поверх, продати, поділити гроші», – зазначив Сергій Гапон.

Також журналісти поцікавилася, чому забудовник не виконав одну з домовленостей – облагородження набережної з обох сторін річки. 

«Коли нам містобудівні умови давали у 2016 році, там писало, що ми маємо забезпечити дорожній рух. Про благоустрій біля Стира… там червона зона, там взагалі нічого не можна робити. Це відповідальність міської ради. Я не знаю, як воно відбувалося, хто домовлявся, з ким, про що. Те, що ми збудували за цим металевим парканом, то це ми зробили просто як доброзичливі сусіди. Ми там гроші не заробляємо», – зазначив Сергій Гапон. 

За словами представника фірми «ЖК Шевченка», комунальну землю загородили не з власної ініціативи, а на прохання жителів «Рівер Хаусу». 

«Зараз загорожено, бо там все розікрали. Туди хто хоче ходить, бо там можна зайти з іншого боку без питань. Там можна перелізти… Жителі сказали: «Ми хочемо, щоб в нас з вікна був нормальний вид». Якщо муніципали винесуть припис, то ми знесемо той паркан. Хай там що хочуть роблять, хай все розносять, зроблять бардак, смітник…», – зазначив Сергій Гапон.

Щодо обіцянок про власну набережну каже таке:

«Це рекламний слоган. Дитячий майданчик є, він збудований по проєкту в межах орендованої ділянки. Там є гойдалки, там є турнік, там є горка. Ну, там якийсь мінімум…»

Відшукати на території «Рівер Хаусу» дитмайданчик журналістам не вдалося. Наразі там немає жодних об’єктів благоустрою, лише невелика парковка.

Прибудинкова територія

Журналістам вдалося поспілкуватися і з бізнесменом Максимом Алфьоровим, компанії якого зводили багатоповерхівку. Проте він взагалі не зумів пояснити затримку зі здачею новобудови.

«Я не мав жодного відношення до цього будівництва напевно до 2019–2020 років. Ми цією проблемою займаємося кожен день. З поваги, з совістю та людяністю… Там є свої нюанси… Спілкуємося, зідзвонюємося, приймаємо людей, спокійно з ними говоримо, допомагаємо. Повірте, ми цим займаємося, так просто не сидимо. І коронавірус тоді був… Навіть не знаю, що вам на це сказати. Не знаю, яку вам надати відповідь», – зазначив Максим Алфьоров.

Коли «Рівер Хаус» введуть в експлуатацію?

На думку експерта з проблемних питань містобудування Георгія Могильного, забудовник зараз втілює в життя шахрайську схему, яку, на жаль, важко врегулювати на законодавчому рівні.

«Вони зараз розповідають ці казочки, бо чекають, поки буде затверджений детальний план території, де йдеться вже про 11 поверхів. Після цього процедура наступна: вони отримують містобудівні умови та обмеження, проводять офіційне коригування проєктної документації, вносять це коригування в дозвіл, і все… Можна хоч на наступний день подавати заявку на введення в експлуатацію. І те, що там незаконно побудовано 11 поверхів, стане законним. В будь-якому випадку буде один поверх, який можна продавати. Реєструється право власності на ті технічні приміщення, проводиться реконструкція і починають їх перетворювати на квартири», – каже Георгій Могильний.

Директор департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради Веніамін Туз підтвердив, що останнім часом працювали над новим детальним планом території, який дозволить запустити процес узаконення довгобуду. 20 грудня 2023 року депутати Луцької міської ради затвердили оновлений документ.

«Містобудівні умови та обмеження зараз призупинені, тому будинок і не можна ввести в експлуатацію. Що стосується розробки детального плану, вона свого часу проводилась, була затверджена. Питання, які були на той момент, так і залишаються. Парковки, благоустрій… На земельній ділянці, яка виділена конкретно під цей будинок, цього всього немає. Це будинок, який стоїть серед асфальту. Ще якийсь час це буде відбуватися. Зараз фактично змінюється благоустрій навколо цього будинку. Думаю, що в наступному році ми можемо розраховувати на фініш в цьому процесі», – зазначив Веніамін Туз.

Детальні плани території мікрорайону ЖК «Рівер Хаус» 2016 та 2023 року. Судячи з нового, забудовник ще має зробити благоустрій

За словами заступника директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради Андрія Маруняка, головні зміни в детальному плані території стосуються затвердження другої секції «Рівер Хаусу», як окремої багатоповерхівки, а не добудови до вже зведеного будинку, облаштування прибудинкової території житлового комплексу, а також збільшення кількості паркомісць. За нашими підрахунками, на території «Рівер Хаусу» наразі можна розмістити близько 40 автівок замість 96 необхідних для двох черг житлового комплексу.

«До тих майданчиків, які забудовник облаштував на набережній Стира, мешканці приватний інтерес не мають проявляти. Там можуть відпочивати усі мешканці Луцька. Те, що він додатково на міській території зробив майданчики, це, звичайно, вітається, це додатковий благоустрій прилеглої території. Він економив територію, але відпочинкові майданчики все ж мають влізти в орендовану забудовником земельну ділянку. Тому вони запроєктували в новому детальному плані облаштування напівпідземного паркінгу, а на покрівлі паркінгу вже дитячі майданчики», – зазначив Андрій Маруняк.

Вочевидь, до кінця 2023 року забудовник таки не встигне виконати свою обіцянку щодо введення будинку в експлуатацію, адже фактично змушений знову будувати дитячий майданчик та зони відпочинку, але врешті – на своїй земельній ділянці.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *