«Сумнівна» фірма, що кладе «золоті труби» — фаворитка мерії Луцька

image
Назар Тарадюк / 15.08.2024 / 0 Коментарів

ДКП «Луцьктепло» днями завершило та підписало з переможцем договір на закупівлю робіт по об’єкту «Реконструкція теплової мережі від ВТ-21 на просп.Волі,74 до ВТ-31 на пр. Волі, 58 в м.Луцьку». Про це стало відомо з оголошення про підписання договору, яке було оприлюднено 13.08.2024 р. на майданчику ProZorro.

На реконструкцію з бюджету підприємства витратять 6 034 485 грн. Термін виконання робіт до – 01.10.2024 р.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Єдиним хто взяв участь у процедурі закупівлі і став переможцем – виявилось ТОВ «Вельт Капітал»

У тендерній документації ми відшукали пояснювальну записку де виявили, що фірма не має власної техніки і для виконаннях усіх робіт використовує орендовану. Також журналістам вдалось відшукати розрахунки загальновиробничих витрат до кошторису проекту реконструкції теплової мережі. У документі розписані витрати не лише на будівельні роботи, а й на матеріали. Журналісти видання «Insider Media» порівняли ціни у кошторисі із середньоринковими.

Виявилось, що ТОВ «Вельт Капітал» під час виконання ремонтних робіт використовуватиме щебінь, вартість якого у півтора рази більша, ніж в середньому по області.

Зокрема, компанія вказує закупівельну ціну на щебінь різних фракцій від 605 до 700 грн за тонну. Натомість у Луцьку можна без проблем замовити щебінь такої ж марки і фракції за ціною 320-400 грн за тонну.

Різниця між найвищою ціною на тонну щебеню в кошторисі проекту реконструкції тепломережі і найнижчою ринковою ціною на тонну щебеню – у понад 2 рази.

Та ж сама ситуація і з трубами ПВХ. У кошторисі вказано, що ТОВ «Вельт Капітал» буде здійснювати роботи з використанням різних видів труб. Так, до прикладу якщо середньоринкова ціна на метр полімерної труби PE 80 SDR-21 діаметром 110 мм становить 185-196 грн, то фірма-переможець вказує вартість утричі більшу – 638 грн/м.

Варто зауважити, в кошторисі є примітка, що документ складений за поточними цінами станом на 31 липня 2024 року.

При більш детальному аналізі кошторису фахівці швидше за все знайшли б ще низку таких фактів. Однак надалі питанням виконання робіт з використанням матеріалів, придбаних за завищеними цінами – мали б розбиратись відповідні органи.

Щодо самого ТОВ «Вельт Капітал», то історія його розвитку і діяльності в напрямку освоєння бюджетних коштів – досить цікава і сумнівна водночас.

На Волині це підприємство загалом здобуло перемогу у 85 тендерах та закупівлях на ремонти, будівництва та утримання доріг та об’єктів інфраструктури. Загалом з 2018 року ТОВ «Вельт Капітал» «викачало» з області 2 203 252 993 гривень.

Найбільше підприємство заробило на закупівлях:

  1. ДП «Служба автомобільних доріг у Волинській області» – 11 договорів на суму 797 115 652 грн,
  2. Шацька районна державна адміністрація та Шацька селищна рада – 24 договори на 355 243 881 грн,
  3. КП «Луцькводоканал» – 5 договорів на 251 576 352 грн,
  4. Департамент інфраструктури Волинської ОДА – 6 договорів на 75 151 305 грн,
  5. Ковельська РДА – 3 договори 54 700 000 грн.

Більше того, вже з початку 2024 року ТОВ «Вельт Капітал» спромоглось виграти на Волині 7 закупівель на загальну суму 286 330 323 грн

  1. ДКП «Луцьктепло» - 3 договори на 34 880 762 грн
  2. КП «Луцькводоканал» - 2 договори на 170 134 799 грн
  3. Боратинська громада – 2 договори 46 434 000 грн

Якщо ж брати закупівлі послуг та робіт, оголошених ДКП «Луцьктепло», то за півтора роки ТОВ «Вельт Капітал» виграло 6 таких закупівель на понад 44 млн грн.

Детальніше про діяльність ТОВ «ВЕЛЬТ КАПІТАЛ»

ТОВ «Вельт Капітал» працює на ринку з 2016 року, його юридичне місце розташування – м. Львів вул. Саксаганського, 14. Засновницею та керівником ТзОВ «Вельт-Капітал», є Павленко Тетяна Євгенівна

«Сама компанія, як і її господиня, є неодноразовим фігурантом адміністративних та кримінальних проваджень», - писали у ЗМІ. Раніше видання «Наші гроші. Львів» повідомляло, що компанія розігрувала торги з ПП «Арагас», яка тоді належала Ярині Газді – колишній власниці «Вельт Капіталу».

Будучи директором ТзОВ «Вельт-Капітал» Тетяна Павленко допустила ведення податкового обліку з порушенням встановленого податку, що призвело до заниження податку на прибуток у сумі 3 591 062,00 грн та податок на додану вартість у сумі 197 296,00 грн за 2016-2017 роки. Як йдеться у матеріалі сайту «Діло» керівниця компанії допустила дії, що завдали збитків державі на 197 тисяч 296 гривень. Та за це Тетяна Павленко понесла відповідальність у вигляді штрафу - 85 гривень.

Щодо державних закупівель, то у перший рік після заснування ТзОВ «Вельт-Капітал» отримало замовлень на майже 10,5 мільйона гривень. А ось у 2018 сума виграних торгів перевалила за півмільярда.

У 2018 році ТОВ «Вельт капітал» відзначилось імітуванням торгів з пов’язаними фірмами. Зокрема, таку ситуацію «Наші гроші» виявили під час тендеру на реконструкцію будівлі колишнього Російського культурного центру у Львові.

Львівське ТОВ «Вельт Капітал» вже добре знайоме навіть волинянам. Зокрема - гучними скандалами у сфері закупівель. Саме цю компанію звинуватили у завищенні цін на окремі послуги і матеріали під час будівництва лісових доріг по закупівлях ДП «Ліси України». Один із перших став тендер на ремонт дороги на вулиці Набережній у селі Світязь за майже 25 мільйонів гривень. Тоді виявилось, що перемогу здобула фірма, яка не має власної техніки. Асфальтоукладач, бетонозмішувач, дорожні котки, самоскиди тощо вона планує брати у львівського ТОВ «Сімбо Капітал». Це підприємство зареєстроване у листопаді 2017-го року на вул. Пасічній, 85 у Львові. Керівниця компанії – Ксенія Концева. А от засновником та власником є Богдан Москаль, який чомусь вирішив взяти прізвище дружини – і тепер став Радик. Саме з цими особами і пов’язують стрімкий розвиток компанії ТОВ «Вельт Капітал».

Варто зауважити, що на Волині ТОВ «Вельт Капітал» вже також неодноразово підозрювали у різних спекуляціях. Ця фірма за 27 мільйонів у Володимирі покращувала тепломережу трубами по вдвічі завищеній ціні. Та сама ситуація з «золотими трубами» нещодавно трапилась і в Луцьку.

Комунальне підприємство «Луцькводоканал» влаштувало тендер на ремонт аварійного магістрального каналізаційного колектора за 49 млн грн. Вньому взяла участь лише одна фірма, яка і здобула перемогу - ТОВ «Вельт Капітал». Як пише видання «Наші гроші» - можлива переплата за труби склала майже 3 мільйони гривень.

До того ж саме ця фірма бере участь у зведенні фортифікаційних споруд на Волині за 3 мільярди гривень державного фінансування.

Варто відзначити, що під час проведення перевірки підприємства «Вельт Капітал» Державна служба України з надзвичайних ситуацій виявила у 2020 році 27 порушень, у 2021 році – 10. Та попри усе – компанія продовжує вигравати «козирні» тендери і закупівлі практично без конкуренції. Це дає можливість ТОВ «Вельт Капітал» освоювати не мільйони, а мільярди бюджетних коштів і з великою ймовірністю це все – не без чийогось «покровительства».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *