Тисячі собак на 16 квадратних метрах: сумнівна діяльність Дани Новарчук під виглядом благочинності. ВІДЕО

  • Головна
  • РОЗСЛІДУВАННЯ
  • Тисячі собак на 16 квадратних метрах: сумнівна діяльність Дани Новарчук під виглядом благочинності. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 08.04.2021 / 0 Коментарів

Волинь, Київщина, Івано-Франківщина, Житомирщина, Рівненщина та Хмельниччина. На черзі – Миколаївщина. У цих регіонах уже добре знають про методи роботи «зоозахисниці» Богдани Ткачук, яка лучанам більше відома як Дана Новарчук.

Скандальної слави Дана Новарчук зажила ще коли очолювала КП «Ласка».

Так, ще у 2013 році зоозахисники заявляли, що через халатність керівництва, у притулку зафіксували спалах сказу і тоді довелось умертвити 157 собак.

У 2015 році Дана Новарчук просила 400 тисяч гривень на бетонний паркан з колючим дротом. Тоді ще депутат Луцькради, а нині міський голова Ігор Поліщук писав, що на ремонт шкільних спортзалів виділяли 300 тисяч гривень, тобто на учнів витрачали суму меншу, ніж на паркан для 200 собак.

поліщук

поліщук

поліщук

У 2017 році ситуація почала значно загострюватись. Зокрема, зоозахисниця Вероніка Федосова-Цибульська повідомляла, що після відлову в місті Рожище зникли деякі домашні собаки. Коли волонтери приїхали за собаками в КП «Ласка», виявилось, що облік тварин ніхто не веде, хоча згідно з ветеринарним законодавством України, на кожну тварину повинна бути заведена облікова картка.

В березні того ж 2017 на КП «Ласка» у Луцьку не змогли пояснити, куди зникла частина собак, яких виловили у місті Кам'янка-Бузька, що на Львівщині. Тоді співробітники КП «Ласка» разом з безпритульними прихопили і кілька домашніх псів.

Зоозахисники, які приїхали забирати відловлених тварин, відшукали не всіх собак. Куди вони зникли – у КП «Ласка» не знали. Натомість працівники почали вишукувати собак, що мали схожість з тими, яких відловлювали у Кам’янці-Бузькій.

З’ясувавши, що до числа безпритульних потрапили домашні пси – їхні власники вже за кілька днів приїхали до Луцька і знайшли одразу трьох собак.

Тоді Дана Новарчук не надто зраділа візиту львів’ян. Вона одразу ж заявила, що з числа «львівських» собак трьох уже прилаштували у сім’ї. За словами Новарчук, їм так швидко знайшли родини, що навіть не встигли зробити стерилізацію та вакцинацію. 6-місячних собачат з одного виводку відшукати так і не вдалось.

Зрештою, «львівські» собаки поїхали з Луцька не стерилізовані, не вакциновані та не чиповані, як того вимагається згідно з укладеним договором.

Буквально через кілька тижнів журналісти помітили в одному з вольєрів притулку померлу собаку.

собака

На запитання як давно помер пес, Новарчук переконувала, що кількома хвилинами раніше собака скакав у вольєрі. І вже за пів години, журналісти помітили, як співробітники, замість того, аби загорнути тіло в простирадло і понести на розтин – витягнули його з будки і кинули за вольєр подалі від людських очей, прикривши труп тварини старою курткою.

Варто зауважити, що тоді волонтерів та журналістів й санітарні умови у так званій операційній. Одразу ж при вході один зі співробітників у тазу мив щіткою медичні операційні інструменти. Опісля – просто розклав їх на ганчірці посеред операційного столу сохнути.

інструменти

інтсрументи

Через місяць зоозахисники знову навідались на територію КП «Ласка», оскільки отримали від волонтерів інформацію про трупи собак у морозильних камерах, призначених для зберігання їжі. Тоді Дана Новарчук запевняла, що трупи цих собак підібрали мертвими на вулицях міста і склали у вільну морозильну камеру.

морозильні камери

«Коли вона повністю буде заповнена ми викличемо «Луцькспецкомунтранс», з якими у нас укладений договір на вивезення відходів та сміття. Ми не можемо вивозити кожен труп окремо, бо це дорого. Ми за кожен вивіз платимо 700 гривень. Тому ми складаємо їх на зберігання у морозильну камеру», – тоді заявляла Новарчук.

У червні 2017 працівниця виявила в холодильниках у притулку заборонений нарковмісний препарат «Морфін».

Зрештою, після гучних повідомлень у ЗМІ, у червні 2018 року Дану Новарчук таки звільнили і уже в жовтні вона заснувала та відкрила центр порятунку тварин «Дейл». Розташований заклад на вулиці Європейській, 16 у селі Рованці. До слова нібито саме сюди Новарчук звозить тварин, яких відловлює в інших містах.

дейл

У документах вона вказує, що за адресою с.Рованці, вул.. Європейська 16 розміщений карантинний майданчик, операційна, післяопераційне приміщення та рецепція. Хоча у своїй письмовій відповіді ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області сама ж відповідає, що карантинного майданчика у неї немає.

майданчик

майданчик

 

Даних про ветеринарів, які працюють з цією підприємницею теж ніде немає. У довідці ГО «Порятунок чотирилапих» вказано лише те, що вони працюють на волонтерських засадах та мають великий досвід ветпрактики. Втім переконатись у цьому не можна, а, відтак, і проконтролювати діяльність цих ветеринарів також неможливо.

ветеринари

Зазначимо, що раніше відлов тварин здійснювали саме від імені цієї організації. Аж поки поліція не відкрила кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами.

кримінальне провадження

Після цього Дана Новарчук, яка після одруження змінила прізвище на Ткачук, почала укладати договори від імені фізичної особи підприємця. За цією схемою вона працює й досі.

Нижче подаємо інформацію щодо коштів, перерахованих на користь ФОП Ткачук Богдани Богданівни та ГО «Порятунок Чотирилапих» за 2018 - 2020 роки. Згідно з даними платформи  Prozorro через ГО «Порятунок чотирилапих» провели тендерів на загальну суму 446 600 гривень. Через ФОП Ткачук Богдана Богданівна – на 821 140 гривень

тендер ФОП

тендер фОП 2

тендер го

Нещодавно, Дана Новарчук виграла черговий тендер на 98 000 гривень за відлов безпритульних собак у Миколаєві.

У тендерній документації вказано, що замовником виступає ДП Укроборонпрому «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» (м. Миколаїв, вул. Знаменська, 4).

Йдеться про відлов 50 собак їх стерилізацію або кастрацію, а проводити це будуть на території виконавця. Іншими словами, скоро й миколаївські собаки відвідають обласний центр Волині. А може й залишаться тут, адже щонайменше один випадок, коли собака втекла після відлову зафіксували сусіди Дани Новарчук по орендованому приміщенню.

миколаїв

Ми намагалися зв'язатись із представниками замовника, втім на телефонні дзвінки ніхто не відповів. Окрім того, ми зв'язувались із комунальним підприємством «Центр захисту тварин» Миколаївської міської ради, адже хотіли з'ясувати чи надає місцеве підприємство послуги з відлову тварин та стерилізації  і чи доцільно було звертатись «Миколаївському авіаремонтному заводу «НАРП» до підприємиці з сумнівною репутацією, яка організувала свою діяльність за 700 кілометрів від Миколаєва.

До слова, з відповіді Держпродспоживслужби вбачається, що Дана Новарчук не має ветеринарної ліцензії, тож виникають питання щодо законності її діяльності.

держпродспоживслужба

Ще один цікавий договір ми знайшли на сайті держзакупівель. Йдеться про договір відлову безпритульних тварин на території Радивилівської міської ради, що на Рівненщині, в якому вказано, що виконавцю надають право самостійно визначати подальшу долю тварин.

радивилівська

Сама ж Новарчук офіційно заявляє про прилаштування понад тисячі тварин, щоправда, жодних підтверджень цьому ми не знайшли. 

прилаштування

Зрештою, навіть сам міський голова Ігор Поліщук скерував офіційний лист до голів міських та територіальних громад з проханням не укладати із Даною Новарчук договорів про відлов безпритульних собак, адже це сприяє їх збільшенню на території міста Луцька. Окрім того, це загрожує розповсюдженням зоонозних хвороб.

поліщук

поліщук

Згідно з даними державних закупівель починаючи з 2018 року через руки Дани Новарчук «пройшли» тисячі тварин.

- 2018 - 840 собак

- 2019 - 1170 собак

- 2020 - 1020 собак

 «Ми оперативно зв’язувались із містами, які піднімають бучу про Новарчук. Ми вже три роки пишемо скарги на всі можливі державні інстанції і скрізь отримуємо відписки, то карантин, то кудись перенаправили, то просто ігнорують.

Нас взагалі дивує позиція Держпродспоживслужби – вони кажуть, що позаяк вона сама по ліцензію не зверталась, то вони і не зобов’язані контролювати її діяльність.

Спочатку Держпродспоживслужба проводила перевірки і давала приписи, в яких було вказано, які вони порушують закони, тобто все фіксувалось. Новарчук спершу їх оскаржувала в суді та програла, а на апеляцію держпродспоживслужба не прийшла», - розповіла у коментарі Insider Media лучанка Юлія Сухоставська.

Insider Media своєю чергою також скерував запити у правоохоронні та контролюючі органи з проханням надати оцінку законності діяльності Дани Новарчук. Ми будемо і надалі інформувати наших читачів про результати звернень.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *