Перебуваючи переважно у тіні, вірний протеже Ігоря Палиці Олександр Товстенюк багато років займає ключове місце в команді нардепа та бізнесмена, - пише ІА «Конкурент».
Навіть більше, користуючись знаннями та вміннями, здобутими в часи членства в «Партії регіонів», він взяв під повний контроль Луцького міського голову Ігоря Поліщука та де-факто став «смотрящім» за обласним центром Волині. «
***
Олександр Товстенюк народився 22 вересня 1977 року. Він закінчив луцьку школу №11 та вступив до Волинського національного університету, де здобув фах прикладного лінгвіста. Працював заступником директора книжкової фабрики «Християнське життя», яку заснував його батько, а також літав у США, де прожив деякий час.
З 2003 року майбутній політик обіймав керівні посади в ряді компаній, а вже у 2006-му здобув мандат депутата Волинської обласної ради, увійшовши туди за списком Блоку Бориса Клімчука (№4). Відпрацювавши одну каденцію в якості обранця громади, Товстенюк у 2010 році вступив до «Партії регіонів» та спробував повернутися до сесійної зали вже в її рядах, але вибори програв.
Рух Чесно пов'язує Олександра Товстенюка з партією регіонів
Довідково: Рішенням Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21.02.2023 заборонена діяльність політичної партії «Партія регіонів».
Своє рішення доєднатися до політичної сили Януковича він пояснив довірою до переконань тодішнього очільника Волинської ОДА Бориса Клімчука та вірою у нову команду. Зі слів Товстенюка, після невдалого другого походу в раду, він міг працювати на керівній посаді у виконавчій гілці обласної влади, проте не захотів, - пише ІА «Конкурент».
«З 2010 по 2014 рік, коли Клімчук був головою ОДА, я був у нього радником. Ми досить багато спілкувалися. Він пропонував мені очолити управління житлово-комунального господарства, потім стати начальником управління капітального будівництва. Навіть посаду заступника пропонував. Я від усіх пропозицій відмовився», – розповів Товстенюк в інтерв’ю «Волиньпосту».
Разом із цим він не відмовився від пропозиції Ігоря Палиці стати його помічником-консультантом (Палиця тоді був народним депутатом України), а також очолити однойменний фонд «Новий Луцьк», який згодом перейменують на «Тільки разом». За кілька років Олександр Товстенюк зумів стати ключовим гравцем у команді відомого нардепа, довівши йому свою «профпридатність» та здатність виконувати «брудну» роботу. У підсумку в 2015 році партія «УКРОП» висунула Товстенюка кандидатом на посаду міського голову, чому той був невимовно радий, - пише ІА «Конкурент».
«Сьогодні вперше, можливо, почав пишатися тим, що я – лучанин. Я хочу подякувати за таку велику довіру Ігорю Петровичу Палиці. Це – насправді велика людина, яка всім довела, що любить своє місто, свою країну не тільки до глибини серця, а й до глибини своєї кишені», – наголосив він.
Новий Луцьк
Амбітний політик дуже хотів самостійно керувати містом, обіцяв зробити Луцьк іншим і кращим та завдяки потужній і дорогій виборчій кампанії зумів пробитися у другий раунд «перегонів», де він робив усе можливе, щоб перемогти нині покійного Миколу Романюка. Зокрема, Товстенюк викликав свого опонента на дебати на телеканалі «Аверс», які, на думку багатьох місцевих експертів, з тріском програв, - пише ІА «Конкурент». Щоб виправдати свою невдачу, він звинуватив журналістів у роботі на Романюка:
«Ефір схожий на постановочний, починаючи від відеозапитань лучан до тих, які ведучий озвучує з фейсбука».
У підсумку лучани вдруге обрали своїм міським головою Миколу Романюка, а Товстенюку довелося стати радником все того ж Ігоря Палиці, який після нетривалого управління Одеською областю, очолив Волинську обласну раду. Паралельно Товстенюк продовжував керувати фондом «Тільки Разом», взявши собі у радники досвідченого «регіонала» Олександра Курилюка, який був заступником голови ОДА Клімчука, а потім першим заступником одіозного Олександра Башкаленка – останнього губернатора Волині епохи Януковича. До слова, Башкаленко в інтерв’ю волинським ЗМІ заявив, що кістяк виборчого штабу волинського «УКРОПу», яким керував Товстенюк, складали досвідчені регіонали, враховуючи його колишнього соратника Курилюка, - пише ІА «Конкурент».
«Так, цікаве було інтерв’ю Олександра Башкаленка, де він зробив мені комплімент, що кістяк нашого виборчого штабу складається з бувших регіоналів. Так ось що я хочу йому відповісти: ми підібрали грамотних, професійних людей, та йому б я роботи не запропонував», – пояснив своє рішення співпрацювати з людьми Януковича очільник фонду «Тільки Разом».
***
У лютому 2017 року Микола Романюк помер, а Луцьк залишився без керівника. Відповідно до регламенту, його місце до нових виборів повинна була обійняти секретар Луцькради Юлія Вусенко, проте «проукропівська» більшість на чолі з Ігорем Поліщуком здійснила переворот, незаконно зробивши його виконувачем обов’язків міського голови. Щоправда, лідер фракції «УКРОП» недовго тішився кріслом очільника міста, оскільки суд вирішив поновити Юлію Вусенко на посаді, - пише ІА «Конкурент».
У підсумку «укропівці», будучи керованими Олександром Товстенюком, все переграли. Поліщук, заявивши, що в міськраді відбувається
Ігор Поліщук та Григорій Пустовіт
В наступні роки всі, хто слідкує за діяльністю місцевої влади, були свідками організованого дійства. Фактичний керівник ради Григорій Пустовіт відіграв роль особи, яка веде сесійні засідання. Хоча, навіть під час сесій, щодо всіх питань, які приносили медійну користь, завжди доповідав виключно Поліщук, який став радником Пустовіта. І звісно ж, лише це і показували ЗМІ, підконтрольні Ігорю Палиці, - пише ІА «Конкурент».
Своєю чергою Ігор Поліщук від початку був креатурою Олександра Товстенюка, який, не зумівши самотужки стати мером, зробив ставку на підконтрольного йому депутата, - пише ІА «Конкурент». Це підтверджують слова досвідченого Сергія Григоренка, який до перевороту був заступником міського голови:
«З того, що я знаю, Ігор Поліщук – це креатура і вихованець Олександра Товстенюка, який його ростив і просував по кар’єрному щаблю в «УКРОПі».
Сергій Григоренко
Про причетність Товстенюка до тіньового управління Луцьком говорили й інші відомі люди. Наприклад, як пише ІА «Конкурент», лідер фракції «Свобода» Микола Федік, який назвав праву руку Палиці – «смотрящім» за укропівською владою:
«Зараз нещодавній «регіонал» перебуває на політичній вершині і виконує функцію «смотрящего» за Луцьком. Але немає нічого вічного у цьому світі. Час політичних змін настане дуже швидко. А за ним послідує важке політичне похмілля, до якого укропівська «команда» абсолютно не готова».
***
Ось так закулісний лялькар вдало керує своєю улюбленою маріонеткою. Тому й виходить, що жодних важливих рішень без ексрегіонала Товстенюка у місті не ухвалюють. Й саме через це методи управління містом у нашого керманича – диктаторські. З усього цього можемо зробити, ймовірний, висновок: те, що не вдалось Януковичу з Україною продовжують робити Поліщук з Товстенюком у Луцьку... - пише ІА «Конкурент».
ні про що